Sa oled siin

Haapsalu Kutsehariduskeskuse direktoriks saab Riinu Raasuke

2. juuni 2022 - 8:23
Foto: erakogu
Foto: erakogu

Haridus- ja Teadusministeeriumi läbi viidud konkursi Haapsalu Kutsehariduskeskuse direktori kohale võitis Riinu Raasuke. Raasuke asub tööle 1. juulist, kui senine direktor Ingrid Danilov siirdub pensionile.

Konkurss uue direktori leidmiseks kuulutati välja mai alguses. Konkursi komisjoni otsusega valiti koolijuhiks Riinu Raasuke.

Konkursi esimeses voorus esitasid kandidaadid lisaks dokumentidele ja motiveeritud avaldusele ka video oma visioonist kooli edasistest arengutest. Hindajaks oli laiapõhjaline komisjon, kuhu kuulusid lisaks ministeeriumi esindajatele ka esindajad kooli nõunike kogust, kohalikust omavalitsusest, kutseõppeasutuste ja riigigümnaasiumite esindajad. Komisjoni otsus Riinu Raasukese koolijuhiks valimise osas oli üksmeelne.

„Riinu Raasukese tugevusena saab välja tuua silmapaistva usu kutsehariduse olulisusesse ja kutsehariduse arenguvõimaluste nägemise, mis kombineerituna eelneva töökogemusega sai valikuprotsessis otsustavaks,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide pidamise valdkonna juht Raivo Trummal. „Riinu näol saame tugeva ja noorusliku kutsehariduse eestkõneleja. Usk kaasavasse haridusse, individuaalsetesse õpiradadesse ning veendumus, et Haapsalu on õige koht ideede realiseerimiseks, andsid kinnituse Riinu sobivusest Haapsalu Kutsehariduskeskuse uueks juhiks,“ sõnas Trummal.

Riinu Raasuke on eelnevalt töötanud arendustalituse juhina Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, direktori kohusetäitja ja õppejõuna Tallinna Majanduskoolis ning kutsehariduse eksperdina Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuris. Ta on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis kommunikatsioonijuhtimise erialal.

„Usun, et kutsehariduse eelis seisneb paindlikkuses ning aktiivses koostöös nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil - selles on Haapsalu Kutsehariduskeskus ennast juba ka tõestanud,“ sõnas Riinu Raasuke. „Olen elevil ning ootan suure huviga juba tööle asumist,” lisas Raasuke.

Haapsalu Kutsehariduskeskuse senine direktor Ingrid Danilov siirdub alates 1. juulist väljateenitud pensionile.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.