Sa oled siin

Euroopa Noorte valdkonna juhid Tallinnas: nutikas noorsootöö digitaalses Euroopas esitab uusi väljakutseid

27. oktoober 2017 - 14:32
Noorte valdkonna peadirektorite kohtumine Tallinnas, foto: Raul Mee
Noorte valdkonna peadirektorite kohtumine Tallinnas, foto: Raul Mee

Täna Tallinnas lõppeval Euroopa noortevaldkonna juhtide kohtumisel arutati noorsootöö väljakutseid digiajastul. Igapäevaseks muutunud digivahendite kasutamine annab noorsootöötajatele uusi võimalusi ent esitab ka uusi väljakutseid suhtlemiseks ja osalemiseks nii veebis kui veebi väliselt.

Kohtumist juhtinud Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi sõnul on digivahendite ja -kanalite kasutamine noorsootöös väga oluline, kui tahame jõuda noorteni, kes sageli on veebimaailmas rohkem kogenud kui noorsootöötajad, samuti kui soovime noorte soovidest ja vajadustest enam teada saada. “Nutika noorsootöö teema tõstatamisega saame ka teistele Euroopa riikidele tutvustada meil juba praegu edukalt kasutusel olevaid vahendeid ja võimalusi. Loomulikult tuleb senisest enam tähelepanu pöörata ka küberohtudele, mis on pidevalt võrku ühendatud seadmete ajastul ka noorsootöös tõsine väljakutse.”

Liikmesriikide delegaadid jagasid oma riikide parimaid praktikaid ja arutasid noorte tehnoloogia kasutamisega seonduvat, kus leiti, et suureks väljakutseks on pidevalt online olevate noorte kättesaamine ning nende hoiatamine interneti kasutamisega seotud ohtude eest.

Andmete ja noortepoliitika sessioonis arutati, kuidas paremini kasutada elektroonilisi jälgi noorte vajadustest paremaks teada saamiseks, kuid samal ajal kaitsta privaatsust ja seda andmetega seotud poliitikas käsitleda. 

Osalejad tõid välja, et ka veebipõhised mängud aitavad luua nutikaid lahendusi ja saada aru, mida noored soovivad. Tõdeti, et nutikas noorsootöö loob võimalusi uue meedia kaudu noorteni jõudmiseks. Ühe hea näitena toodi välja youtuberite abi kasutamine noorsootöö võimaluste tutvustamisel.

Lisaks said noortevaldkonna juhid ülevaate noortele täna ja tulevikus olulistest teemadest, mis leidsid ära märkimist 24.-26. oktoobril Kutluurikatlas toimunud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise noortekonveretnsil ja on sisendiks uulele Euroopa Liidu noortestrateegiale.

Eesti eesistumise prioriteedid noorte valdkonnas on noorte ja noortevaldkonna tulevik, nutikas noorsootöö ja vabatahtlik tegevus.

Täpsem info Eesti eesistumise prioriteetide ja ürituste kohta noortevaldkonnas

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.