Sa oled siin

Euroopa Liidu kõrghariduse juhid arutasid Tallinnas kõrghariduse õppekvaliteedi ja õppejõudude rolli üle

13. oktoober 2017 - 15:31

Täna Tallinnas lõppeval Euroopa Liidu kõrghariduse juhtide kohtumisel arutati õppejõudude rolli üle kõrghariduse õppekvaliteedi tõstmisel.

Kohtumise avanud Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantseler Indrek Reimand tõi esile, et kaasaegne lähenemine õppimisele ja õpetamisele kõrghariduses eeldab õppejõu ameti kui karjäärivõimaluse  fookusesse tõstmist. Tähelepanu tuleb pöörata headele õpetamise oskustele ja julgustada kõrgkoole toetama õppejõudude professionaalset arengut. “Haridusuuendused on meie Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteet, ja ka kõrgkoolid seisavad täna uute väljakutsete ees, nagu oskuste mittevastavus, võrdne ligipääs kõrgharidusele ja mitmekesine üliõpilaskond, mis vajavad akadeemilise töötajaskonna rolli ümbermõtestamist,” sõnas Reimand.

Ülevaate õppejõudude rollist kõrghariduses andsid osalejatele Manja Klemenčič Harvardi Ülikoolist ja Eno Tõnisson Tartu Ülikoolist. See sai aluseks arutelule, kuidas Euroopa taseme koostöö aitab toetada poliitika kujundamist liikmesriikides ja selle elluviimist kõrgkoolides.

Kahepäevase kohtumise jooksul arutasid Euroopa Liidu kõrghariduse juhid, kuidas vastata paremini muutunud õppimise ja õpetamiseviiside väljakutsetele, mis on seotud nii Y ja Z generatsiooni õpetamise, elukestva õppe ja kvaliteedi tagamisega, kõrghariduse vastavusega töömaailma vajadustele kui ka kõrghariduse kaasajastamisega digiajastu väljakutsete valguses.

Kõrgharidusjuhtide kohtumine toimus Tallinnas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames. Haridusvaldkonnas keskendub Eesti eesistujana õppe nüüdisajastamisele kõigil haridustasemetel ning hariduse ja töömaailma seostele.

Eesti eesistumise hariduse, teaduse ja noortevaldkonna prioriteetide ja ürituste kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2017|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Mailis Reps kutsus kokku Noorte Nõukogu

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi algatatud Noorte Nõukogu kogunes täna esimest korda, ministri ja noorte arutelu üks kaalukamaid teemasid oli uue noortevaldkonna arengukava koostamine.

17.11.2017|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti eesistumise ajal on esmakordselt ajaloos võimalik noortel osaleda Euroopa Liidu noorteministrite poliitilises arutelus

Esmaspäeval, 20. novembril toimub Brüsselis Euroopa Liidu noortevaldkonna ministrite nõukogu kohtumine, mille poliitilisel arutelul on esmakordselt võimalik noortel sotsiaalmeedia vahendusel kaasa rääkida, kasutades selleks Twitteri teemaviidet #youthministers. Arutelu algus on kell 12.