Sa oled siin

Euroopa Liidu haridusministrite videokohtumisel keskenduti kaasavale haridusele

19. veebruar 2021 - 14:58
Haridusministrite mitteametlik videokohtumine 19.02.21

Täna toimunud Euroopa Liidu haridusministrite mitteametlikul videokohtumisel arutati kaasava ja kõigile võrdseid võimalusi pakkuva hariduse üle. Arutelud keskendusid pikaajaliste ja jätkusuutlike tegevuste otsimisele, mis aitaksid suurendada hariduse kättesaadavust ja kujundada õppijast lähtuvat haridusteed.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna rõhutas oma sõnavõtus õpetajate oskuste arendamise tähtsust. „Õpetajate oskused märgata, tunnustada ja toetada mängivad keskset rolli õppijast lähtuva õppe kujundamisel. Seetõttu on oluline tagada õpetajatele pidevad enesetäiendusvõimalused ning parendada võimalusi elukestvaks õppeks,“ sõnas Kersna.

Näiteks selgus PISA testide tulemustest, et võrdsete võimaluse ja kvaliteetse hariduse pakkumine on enamikele Euroopa Liidu riikidele väljakutseks. Kestev koroonapandeemia ja sellega kaasnev distantsõpe on probleeme üha süvendanud, mistõttu otsitakse ühiselt lahendusi. Eesti paistab seejuures silma sellega, et meil ei sõltu kvaliteetse ja ligipääsetava hariduse omandamine õpilase sotsiaalmajanduslikust taustast, märkis minister Kersna.

Tänase arutelu järel kujundatakse sel teemal ka konkreetsemad kaasava, kõigile ligipääsetava ja õpiedu võimaldava haridussüsteemi ja -tee kujundamiseks nõukogu poliitikasoovitused, mis on plaanis heaks kiita maikuisel haridusministrite ametlikul kohtumisel. Kaasav ja võrdseid võimalusi pakkuv haridus on Euroopa Liidu tasandil olnud üheks strateegiliseks eesmärgiks aastast 2009, mille raames on aastate jooksul kokku lepitud erinevates poliitikasoovitustes.

Veel uudiseid samal teemal

06.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

15. märtsist saavad põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite sooritajad kuni kaheks päevaks nädalas kooli minna

Alates 15. märtsist lubatakse kuni kaheks päevaks nädalas kontaktõppele õpilased, kes teevad sel õppeaastal põhikooli lõpueksameid või gümnaasiumides ja kutseõppeasutustes toimuvaid riigieksameid. Koroonaviiruse laialdasest levikust tulenevalt on väga oluline, et arvestataks viiruse leviku ennetamiseks vajalike ettevaatusabinõudega.

05.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministrid vastavad noorte küsimustele

Täna, 5. märtsil toimub noortele suunatud pressikonverents, kus noored saavad veebi kaudu koroonaviirust ja selle leviku piiramist puudutavaid küsimusi küsida haridus- ja teadusminister Liina Kersnalt, tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt ja terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härmalt. Üritus jääb järelvaadataks.