Sa oled siin

Euroopa hariduseksperdid kogunevad Tallinna tulevikuõppimise üle arutlema

19. september 2017 - 8:25
Eesti EL Nõukogu eesistumine

Täna algab Tallinnas kõrgetasemeline hariduskonverents „Õppimise ja õpetamise nüüdisaegsed suunad“, kus ligi 200 Euroopa hariduseksperti arutlevad, kuidas viia haridussüsteemid vastavusse muutuva ühiskonna vajadustega.

19.-20. septembril Tallinna Ülikoolis toimuval hariduskonverentsil osalevad hariduseksperdid, -teadlased, -ametnikud ja õppijate, õpetajate ning tööandjate esindajad üle kogu Euroopa. Arutatakse, kuidas tagada, et lisaks headele teadmistele ja põhioskustele oleksid igas vanuses õppijad koolikogemusega rahul ja valmis võtma vastutust nii enda elus kui ühiskonnas laiemalt.

Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kelle sõnul on loomulik, et üha kiiremini muutuvas maailmas peavad ka haridussüsteemid ajaga kaasas käima. „Eestil on palju häid kogemusi, mida kaasaegse õppimise ja õpetamise valdkonnas teiste riikidega jagada. Meil on hea meel, et tänu Euroopa Liidu eesistumisele saavad meie hariduse edulood senisest veelgi laiema kõlapinna ja saame ka ise teistelt õppida,“ sõnas minister Reps.

Hommikul külastavad konverentsil osalejad Tallinna Asunduse Lasteaeda, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Audentese erakooli, Tallinna Polütehnikumi ja Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsioonikeskust. Koos koolipere esindajatega arutatakse, kuidas koolid kaasavad sidusrühmi koolielu kujundamisse, et iga õppija arengut ja õppimist parimal viisil toetada.

Pärastlõunal esinevad ettekannetega Utrechti ülikooli hariduspsühholoogia professor P. Robert-Jan Simons, Londoni ülikooli kognitiivse neuroteaduse professor Michael S. C. Thomas ja Tallinna Ülikooli koolipsühholoogia professor Eve Kikas. Samuti toimuvad arutelud elukestvat õppimist toetava õpikeskkonna, kooliväliste huvirühmade kaasamise ja uue põlvkonna õppijate õpetamise teemadel.

Homme jätkub konverents diskussiooniga selle üle, milline roll ja vastutus on erinevatel haridussüsteemi osapooltel soovitud muutuste esilekutsumisel. Paneelarutelus osalevad üle-Euroopaliste õpilaste, tudengite, õpetajate, koolijuhtide, tööandjate ja töötajate ühenduste esindajad.

Haridus- ja teadusministeeriumi korraldatav konverents on Eesti Euroopa Liidu eesistumise üks olulisemaid haridusvaldkonna sündmusi. Kõigil huvilistel on võimalus konverentsist osa saada otseülekande vahendusel siin.

Konverentsi tutvustus ja kava (inglise keeles)

Eesti eesistumise hariduse, teaduse ja noortevaldkonna prioriteetide ja ürituste kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Konverentsi kajastada soovivatel ajakirjanikel palume oma osalemisest teatada: tel 5340 0736, riina.soobik@hm.ee.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.