Sa oled siin

Euroakadeemia jääb õppe õigusest ilma

25. juuli 2019 - 11:51

Valitsuse tänase otsuse kohaselt jääb Euroakadeemia õppe õigusest ilma. Haridus- ja Teadusministeerium tegi vastava ettepaneku valitsusele pärast riiklikku järelevalvet, mille tulemused osutavad tõsistele ja pikka aega süvenenud probleemidele õppetöö läbiviimises, kõrgkooli juhtimises ja jätkusuutlikkuses.

Euroakadeemia õppe õigused tunnistatakse kehtetuks alates 31. augustist 2020. Tänavu sügisel algava õppeaasta jooksul on võimalik enamusel praegustest üliõpilastest kõrgkool lõpetada.

Euroakadeemias õpib praegu 280 üliõpilast, neist 46 esimesel kursusel. Esmakursuslastele, kes ei jõua oma õpinguid järgmise õppeaasta lõpuks lõpetada, leiab Euroakadeemia koostöös ministeeriumiga võimalused õpingute jätkamiseks teistes kõrgkoolides või korraldab õppetöö tihendatud graafiku alusel, mis võimaldaks neil siiski õpingud lõpetada.

Möödunud aasta augustis otsustas Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri (EKKA) hindamisnõukogu mitte akrediteerida Euroakadeemiat. Ministeerium algatas seejärel riikliku järelevalve, et koguda täiendavat infot.

Veel muudatusi kõrgkoolide õppe õigustes

Täna valitsuses heaks kiidetud Kõrgharidusstandardi lisaga muudetakse õppe läbiviimise õigusi ka seoses riigi kahe rakenduskõrgkooli ümberkorraldamisega. Alates 1. septembrist 2019 antakse Tallinna Tehnikakõrgkoolile üle senised Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli õppe õigused rakenduskõrgharidusõppes ärinduse ja halduse ning sotsiaalteenuste õppekavagruppides.

Seoses riigi rakenduskõrgkooli Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused nimemuutusega asendatakse eelnõus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste nimi Kaitseväe Akadeemia nimega.

Kahele kõrgkoolile antakse kolmeks aastaks õppe läbiviimise õigus uuel õppekaval või uues õppekavagrupis. Tartu Tervishoiu Kõrgkool saab tervishoiu õppekavagrupis radiograafia (kiiritusravi) magistriõppekaval õppe läbiviimise õiguse. Tartu Ülikool saab sotsiaalteenuste õppekavagrupis bakalaureuseõppe läbiviimise õiguse.

Tähtajatu õppe läbiviimise õiguse saab Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri ja ehituse õppekavagrupis bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õpe.

Alates 2012. aastast võib kõrgharidustaseme õpet läbi viia ainult siis, kui valitsus on andnud selleks õiguse. Üks kord aastas nimetab valitsus haridus- ja teadusministri ettepanekul Kõrgharidusstandardi lisas õppekavagrupid, milles õppeasutustel on õigus õppekavasid avada ning akadeemilisi kraade ja diplomeid väljastada.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.