Sa oled siin

Ettevõtete ja kutsekoolide koostööst võidavad mõlemad osapooled

3. veebruar 2016 - 7:36

Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Tööandjate Keskliit tunnustavad kutsekoolide õppuritele erialastipendiumeid pakkuvaid ettevõtteid.

Enam kui poolte kutsekoolide õppuritel on võimalik taotleda ettevõtete või erialaliitude stipendiumi, et segamatult õpingutele keskenduda. Tööandja välja pandud stipendium annab õppurile sõnumi, et tema valitud eriala on vajalik ja ettevõtjate poolt väärtustatud, mistõttu on stipendium täiendav ajend parimate õpitulemuste nimel pingutamiseks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Helen Põllo sõnul võidavad tööandjate välja pandud stipendiumitest kõik asjaosalised ning koostöö mõjub positiivselt nii kutsehariduse kui ka tööandjate mainele.

„Riik maksab õpilastele erinevaid toetusi, kuid konkreetsetel erialadel stipendiumide pakkumine on kindlasti väga suureks lisamotivaatoriks. Püüame innustada ettevõtjaid ja koole just neis sektorites, kus häid koostöövorme ollakse alles otsimas,“ lisas ta.

Eesti Tööandjate Keskliidu juhi Toomas Tamsare sõnul on tööandjate rahastatavad erialastipendiumid nii kutse- kui ka kõrgkoolide õppuritele üha levinumad.

“Ühelt poolt on selle taga tööandjate praktiline mure töötajate järelkasvu pärast. Teisalt aga soov panustada andekate ja pühendunud noorte tulevikku ning Eestis antava hariduse kvaliteeti,” ütles Tamsar. “Täname kõiki ettevõtteid ja erialaliite, kes õppuritele stipendiumeid pakuvad ja kutsume teisigi sama tegema, et tõsta just nende erialade mainet, kus tööjõupuudus suur või mille arendamine on Eesti majanduse konkruentsivõime tõstmiseks eriti oluline.”

Eestis on häid näiteid aastaid toimivatest stipendiumiprogrammidest. Kõige enam kättesaadava erialastipendiumina – koguni 13 kutseõppeasutuses – võib esile tuua Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu stipendiumi, millele võivad kandideerida hotelli- või toitlustuseriala õpilased. Lisaks on oma stipendiumid ka liidu liikmeshotellidel: Nordic Hotel Forum ja Radisson Blu Hotel Olümpia Tallinn.

AS ABB on stipendiume välja andnud juba 2008. aastast ning stipendiumiprogrammi eesmärgiks on väärtustada energeetika ja tehnikateaduste õppimist ning tunnustada inseneri elukutset Eesti ühiskonnas. Stipendiumiga soovitakse motiveerida andekaid õpilasi ja üliõpilasi tehnikavaldkonna erialadele kandideerima ja tehnikaalast kutset omandama.

AS Eesti Energia Kaevandused toetab igal aastal 4-5 mäetööde eriala õppurit Ida-Viru Kutsehariduskeskusest ja seda aastast 2009. 320 euro suurune ühekordne stipendium makstakse välja kevadeti.

Eesti Karusnahaliit vahendab valdkonna katusorganisatsioonide stipendiume rahvusvahelistel messidel või seminaridel osalemiseks, toetatud on näiteks Tallinna Tööstushariduskeskuse õppureid.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu saavad erialastipendiume taotleda Järvamaa Kutsehariduskeskuse, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakooli, Luua Metsanduskooli, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Räpina Aianduskooli põllumajanduseriala õpilased.

Lisainfo:
Gea Otsa
Eesti Tööandjate Keskliidu kommunikatsioonijuht
gea.otsa@employers.ee
699 93 08

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

19.04.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: kätte on jõudmas parim aeg olla õpetaja

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps pidas Eesti Haridustöötajate Liidu aastakonverentsil ettekande, kus kinnitas, et õpetajaamet peab olema väärtustatud ning õpetajad ühiskonnas aktiivsed.

19.04.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 28 tippsportlast

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 2018. aasta kevadsemestriks 28 tippsportlast. Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak märkis, et sportlaste õpingute toetamisest on saanud tugev traditsioon.