Sa oled siin

Esmaspäevast võib siseruumides korraldada grupiviisilisi koolitusi ja huvitegevust

28. mai 2021 - 9:51

Valitsus kiitis eile heaks COVID-19 piiranguid järk-järgult leevendava korralduse, mis lubab alates esmaspäevast, 31. maist korraldada siseruumides grupiviisiliselt huvitegevust ja –haridust, noorsootööd, täiendkoolitust ja –õpet. Endiselt tuleb silmas pidada hajutamist ja kõiki teisi ohutusmeetmeid.


Huvitegevus ja –haridus, noorsootöö, täiendkoolitus ja –õpe

Sisetingimustes on alates 31. maist lubatud kõik need tegevused kuni 200 inimesele ja alates 14. juunist kuni 600 inimesele. Ruumi täituvus ei tohi olla üle 50% ja tagada tuleb hajutatus.

Sisetingimustes tuleb kanda maski. Maski ei pea kandma alla 12-aastased ja juhul, kui see pole tervislikel põhjustel, tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Välitingimustes läbiviidavate tegevuste puhul tohib alates 31. maist olla osalejaid 250 ja 14. juunist maksimaalselt 1000 inimest.

Maskikandmise kohustus kehtib praegu nii avalikes siseruumides kui haridus- ja noorteasutustes. Valitsus arutab hiljemalt kahe nädala pärast maskikandmise kohustuse piirangu asendamist range soovitusega kanda rahvarohketes kohtades maski. Otsuse tegemisel hindab valitsus nii leevenduste mõju koroonaviiruse leviku trendile, haiglate seisu kui ka muid kriitilisi COVID-19 näitajaid, samuti vaktsineeritute osakaalu ühiskonnas.

Ülevaate kehtivatest piirangutest ja soovitustest leiab www.hm.ee/koroona

Veel uudiseid samal teemal

11.06.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium uuendab strateegiliste partnerite valimise ja rahastamise kontseptsiooni

Haridus- ja Teadusministeerium on alustanud strateegiliste partnerite valimise ja rahastamise süsteemi uuendamist. Partnerorganisatsioonid said sel nädalal tagasisidestamiseks uue süsteemi kontseptsiooni.

08.06.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Reedel on viimane päev õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks

Sel reedel, 11. juunil on viimane tähtaeg õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks. Taotlema on oodatud noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad, üldharidus- ja kutsekoolid, koolide, huvikoolide ja avatud noortekeskuste pidajad ning ülikoolid. Toetust saab kasutada kuni 2021. aasta lõpuni, mis tähendab, et laagreid on võimalik korraldada nii suvel kui ka sügis- ja talvevaheajal.Lisainfo: www.hm.ee/kriisitoetus