Sa oled siin

EMP/Norra kõrghariduse koostööprogrammi taotlusvooru esitati 14 taotlust

26. mai 2021 - 16:14

EMP/Norra Balti teaduskoostööprogrammi kõrghariduse viimasesse taotlusvooru esitati Eesti kõrgkoolide poolt 14 taotlust. Programmi viimase taotlusvooru tulemused selguvad juuni lõpuks.

“Rõõm on näha, et hoolimata jätkuvast koroonaviiruse pandeemiast esitati varasemast enam taotlusi. Teemade ring on mitmekesine: merendus, filmindus, küberturvalisus, bioinformaatika ja geofüüsika. Üsna pea alustavad eksperdid projektide hindamisega ning lõplikud otsused selguvad juuni lõpuks,” sõnas Haridus- ja Noorteameti stipendiumite ja toetuste büroo vanemspetsialist Anu Lepik.

Kõige aktiivsemalt esitasid taotlusi Tallinna Tehnikaülikool (5), Tartu Ülikool (3) ja Tallinna Ülikool (2). Ühe taotluse esitasid Tartu Tervishoiukõrgkool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Tehnikakõrgkool ning Kõrgem Usuteaduslik Seminar. Projektitaotluste kogumaht on 1,5 miljonit eurot ning kokku jagatakse 400 500 eurot.

Käesolev taotlusvoor on kolmas ja ühtlasi viimane Balti teaduskoostöö programmis. Eelmises kahes voorus on rahastatud kaheksat Eesti kõrgkooli koostööprojekti. Programmi kogueelarve on 1,3 miljonit eurot.

EMP/Norra finantsmehhanismide toetuste eesmärk on aidata kaasa majandusliku ja sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamisele Euroopas ning tugevdada Eesti kahepoolseid suhteid Norra, Islandi ja Liechtensteiniga. Programmi „Balti teaduskoostöö programm“ eelarve on koos Eesti poolse kaasfinantseeringuga 8,35 miljonit eurot, millest välisabi 7,1 miljonit  eurot. Programm koosneb kolmest osast: kõrghariduse ja teaduse tegevused ning eeldefineeritud projektid.

Veel uudiseid samal teemal

11.06.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium uuendab strateegiliste partnerite valimise ja rahastamise kontseptsiooni

Haridus- ja Teadusministeerium on alustanud strateegiliste partnerite valimise ja rahastamise süsteemi uuendamist. Partnerorganisatsioonid said sel nädalal tagasisidestamiseks uue süsteemi kontseptsiooni.

08.06.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Reedel on viimane päev õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks

Sel reedel, 11. juunil on viimane tähtaeg õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks. Taotlema on oodatud noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad, üldharidus- ja kutsekoolid, koolide, huvikoolide ja avatud noortekeskuste pidajad ning ülikoolid. Toetust saab kasutada kuni 2021. aasta lõpuni, mis tähendab, et laagreid on võimalik korraldada nii suvel kui ka sügis- ja talvevaheajal.Lisainfo: www.hm.ee/kriisitoetus