Sa oled siin

Eestikeelsed põhikoolid ja lasteaiad saavad toetust eesti keelest erineva emakeelega laste toetamiseks

19. juuli 2022 - 15:08

25. juulist kuni 14. augustini on võimalik taotleda täiendavat toetust eesti õppekeelega lasteaedadele ja põhikoolidele, kus on vähemalt 10% eesti keelest erineva emakeelega lapsi. Toetusmeedet piloteeriti 2021/2022. õppeaastal 23 põhikoolis, nüüd laieneb see ka lasteaedadele.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused ning eraõiguslike lasteaedade ja koolide pidajad, kelle eesti õppekeelega lasteaias ja/või koolis on vähemalt 10% eesti keelest erineva emakeelega lapsi/õpilasi. Seejuures peab põhikoolis olema eesti keelest erineva emakeelega õpilasi kokku vähemalt 8 ning lasteaias peab käima kokku vähemalt 10 last, kellel on eesti keelest erinev emakeel ning rühmas, millele toetust taotletakse, peab olema vähemalt kolm eesti keelest erineva koduse keelega last. Toetust saab taotleda ka keelekümblusprogrammi võrgustikku kuuluvale lasteaiarühmale.

Toetuse suurus põhikooliõpilase kohta on 353 eurot ja ühe lasteaiarühma kohta 2020 eurot perioodi jooksul. Toetus on mõeldud koolidele täiendavateks keeleõppe tundideks ja muudeks keeleõppe tegevusteks ning lasteaedadele täiendavateks eestikeelseteks tegevusteks. Toetust on lubatud kasutada õpetajate tööjõukuludeks. Arvestuste kohaselt peaks toetusmeetmest saama kasu ligikaudu 2000 eesti keelest erineva emakeelega põhikooliõpilast ning 550 lasteaiarühma.

Toetusmeede loodi mullu sügisel haridus- ja teadusminister Liina Kersna eestvedamisel.

Loe erinevatest keeleõppetoetustest lähemalt: www.hm.ee/keeleõppetoetused  

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.