Sa oled siin

Eestikeelse ettevõttenime võistluse võitsid OÜ Hiire Õnn, Vinoteek Mulks, Ajapaik ja MTÜ Rabarber

3. oktoober 2017 - 15:09

Täna tunnustati eestikeelse ettevõttenime võistluse võitjaid, laureaadid on OÜ Hiire Õnn tööstusettevõtte kategoorias, Vinoteek Mulks teenindusettevõtte kategoorias, Ajapaik vabaühenduste kategoorias ning MTÜ Rabarber aasta uustulnuka kategoorias.

Tööstusettevõte kategoorias märgiti ära ka Taruvabrik OÜ ning Tormitehnika OÜ, teenindusettevõtte kategoorias Tuuletuka OÜ ning OÜ Upitaja, vabaühenduste kategoorias Töötuba Ratastel MTÜ ja MTÜ Loodusring ning aasta uustulnuka kategoorias OÜ Võitleja ning Südamepesa OÜ.

Võistluse „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“ eesmärk on väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid ning juhtida inimeste tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna nõunik Kadri Sõrmus sõnas, et tunnustuse väärilised äri- ja ettevõttenimed on eestikeelsed, kõlalt ja kirjapildilt eestipärased ning kujundlikud.

Emakeele Seltsi juhatuse esimees Helle Metslang märkis, et hea eesti ettevõttenime võistlus sai alguse aasta tagasi Eesti Keelenõukogu ja Emakeele Seltsi ühise algatusena. „Suur huvi võistluse vastu on näidanud, et õnnestunud nime ja seda kandvat ettevõtet väärtustatakse,“ ütles Metslang. „Eriti rõõmustas seekord rohke osavõtt aasta uustulnuka kategoorias – mitmele uuele ettevõttele on pandud huvitav nimi.”

Laureaadid valis žürii koosseisus: Ilmar Tomusk (esimees), Paul-Eerik Rummo, Raivo Altmets, Reili Argus, Birute Klaas-Lang, Helle Metslang, Peeter Päll ja Kadri Sõrmus. Hinnangu andmisel lähtuti konkursi statuudis seatud tingimustest: ilus eesti äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane, kujundlik ja eristamisvõimeline; ehedal eesti ettevõttenimel on oma lugu, mis kajastab nimepaneku põhjendust, näiteks seost ettevõtja tegevusvaldkonnaga, aja- või kultuurilooga, ettevõtja endaga vms.

Konkurss kuulutati välja märtsis ning kandideerida sai kuni 15. septembrini. Võitjaid tunnustati Tallinna ettevõtlusnädala raames keeletöötoas „Millega ometi nad seal tegelevad? Ettevõtte nimi kui mainekujundusvahend” Viru Konverentsikeskuses.

Ettevõttenimede võistlus sai alguse 2016. aastal ja toimub teist korda, ettevõtmist toetab Haridus- ja Teadusministeerium. Eelmise aasta võitjad olid tööstuse kategoorias Puupagana OÜ, teeninduse kategoorias Valge Klaar, vabaühenduste kategoorias Sõltumatu Tantsu Lava ning aasta uustulnuka kategoorias OÜ Tulõtungal.

Lisainfo:

Emakeele Seltsi esimees Helle Metslang (helle.metslang@ut.ee, 522 5074)
Eesti Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk (ilmar.tomusk@keeleinsp.ee, 626 3346)
Emakeele Seltsi teadussekretär Killu Paldrok (killu@eki.ee 518 3764)

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

15.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps kutsus kokku kutsehariduse nõukoja

Täna kogunes Haridus- ja Teadusministeeriumis esimest korda kutsehariduse nõukoda, kuhu olid kutsutud 16 asutuse ja organisatsiooni esindajad, et siduda valdkonna asjatundjate parimad teadmised kutsehariduse tuleviku hüvanguks.

14.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: Vastuvõtul tunnustatakse rahvusvahelistel võistlustel silmapaistnud õppureid

Hea ajakirjanik!

Ootame Sind järgmisel teisipäeval, 19. novembril kell 17.30 Noblessneri Valukojas toimuvale õppurite vastuvõtule.