Sa oled siin

Eestikeelse ettevõttenime võistluse võitsid osaühingud Päevapoeg, Nelijakk, Künnimees ja Viljahunt ning MTÜ Vaimupuu

4. oktoober 2019 - 14:01

Võistluse „Ehe Eesti − Eesti ettevõttele eesti nimi” tänavused laureaadid on OÜ Päevapoeg tootmisettevõtte kategoorias, Nelijakk OÜ teenindusettevõtte kategoorias, MTÜ Vaimupuu vabaühenduste kategoorias, Künnimees OÜ haridus- ja kultuuriasutuste kategoorias ning OÜ Viljahunt aasta uustulnuka kategoorias. Võitjaid tunnustati ning auhinnad anti üle täna Tallinnas Eesti Keele Instituudis.

Tootmisettevõtte kategoorias märgiti ära ka Tuisumasin OÜ ning Mesisuu (OÜ Patisserie), teenindusettevõtte kategoorias Itivana OÜ, Raba! (Sidrunhein OÜ), OÜ Udujoon ning lemmikloomapood Urr ja Nurr (Orhidaalia OÜ). Samuti märgiti ära Luumisõ Kõrd MTÜ ning Ujur MTÜ vabaühenduste kategoorias, OÜ Okkad ja Tolm haridus- ja kultuuriasutuste kategoorias ning Keelevaatleja MTÜ aasta uustulnuka kategoorias.

Võistluse „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“ eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid.

Žürii esimees, Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk ütles: „Žüriiliikmena on mul heameel tõdeda, et meile juba kahetsusväärselt harjumuspäraseks saanud ja tänavapildiski domineerivate võõrkeelsete ja võõrapäraste ärinimede kõrval leiame ikka ja jälle ilusaid eestikeelseid nimesid, millel on oma lugu ja mis peegeldavad nii ettevõtja tegevusala kui ka austust eesti keele ja kultuuri vastu.“

Laureaadid valis žürii, milles olid esindatud Eesti Keelenõukogu, Emakeele Selts ning Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon. Hinnangu andmisel lähtuti konkursi statuudis seatud tingimustest: ilus eesti äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane, kujundlik ja eristamisvõimeline; ehedal eesti ettevõttenimel on oma lugu, mis kajastab nimepaneku põhjendust, näiteks seost  ettevõtja tegevusvaldkonnaga, aja- või kultuurilooga, ettevõtja endaga.

Ettevõttenimede võistlust korraldavad Emakeele Selts ja Eesti Keelenõukogu ning toetab Haridus- ja Teadusministeerium. Võistlus sai alguse 2016. aastal ja toimus neljandat korda. Konkurss kuulutati välja märtsis ning kandideerida sai kuni 15. septembrini. Võitjad selgitati välja viies kategoorias: tootmisettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus, aasta uustulnuk ning tänavu esimest korda ka haridus- ja kultuuriasutuse valdkonnas.

Eelmise aasta võitjad olid OÜ Vaikelu (tööstusettevõte), OÜ Teravik (teenindusettevõte), MTÜ Sõsarõ (vabaühendus) ja OÜ Meelekoda (aasta uustulnuk).

Emakeele Seltsi esimees Helle Metslang (helle.metslang@ut.ee, 522 5074)
Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomusk (ilmar.tomusk@keeleinspektsioon.ee)
Emakeele Seltsi teadussekretär Killu Mei (killu@eki.ee, 518 3764)

Veel uudiseid samal teemal

25.02.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsus kiitis heaks põhikooli lõpetamise tingimused: eksamid toimuvad

Valitsus kiitis täna istungil heaks määruse muudatuse, millega kinnitatakse põhikooli lõpetamise tingimused käesoleval õppeaastal. Põhikoolilõpetajad peavad tänavu küll sooritama lõpueksamid, ent lõpetamine ei sõltu eksamitulemusest.

22.02.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Tehnoloogiakompass kutsus distantsõppe teemal kaasa mõtlema

Eile esitles Haridus- ja Noorteamet „Hariduse tehnoloogiakompassi“ uut peatükki „Unelmate distantsõpe". Haridusteemalises vestlusringis arutati, kuidas distantsõpet õppetöös kõige tulemuslikumalt kasutada.