Sa oled siin

Eesti toetab Soome algatust teha rohkem koostööd haridusuuenduste alal

19. juuli 2014 - 0:29

Neljapäeval ja reedel toimus Soomes Poris kahepäevane haridusseminar, kus arutati viimaste aastate olulisemaid haridusuuendusi PISA testis kõrgeid tulemusi saavutanud Soomes, Eestis, Poolas ja Šanghais. Seminari peaettekandja oli OECD haridusvaldkonna direktor Andreas Schleicher, kes tutvustas tugevate haridusriikide kogemusi rahvusvahelises võrdluses.

Eestist võttis osa haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe, kelle sõnul on Soome haridusministri Krista Kiuru kokku kutsutud arutelu väga vajalik ning teretulnud. Soome haridus- ja kommunikatsiooniminister on algatanud põhjalikud arutelud ka Soome haridussüsteemi ja koolikorralduse uuendamiseks, et Soome kool oleks jätkuvalt kvaliteetne ja kaasaegne ning õpilased ja õpetajad oleksid motiveeritud.

„Hariduses edukate ja õppimishuviliste riikide tihedamast koostööst võidavad kõik. Seetõttu me kindlasti toetame Soome ettepanekut teha rohkem riikideülest koostööd haridusuuenduste alal. Laienema peaks maade hulk, kes on valmis omavahel arutama pikemaajalise mõjuga uuenduste üle, mille eesmärk on tagada võrdselt väga hea põhiharidus kõigile õppuritele,“ rääkis asekantsler Madis Lepajõe.

Näitena riikidevahelisest koostööst haridusuuenduste vallas toodi esile Soome ning Eesti koostööd info- ja kommunikatsioonitehnoloogias – ühe arendusena on riikidel plaanis ühise hariduspilve loomine.

Haridusseminar võeti kokku reedel toimunud Soome arvamusfestivali haridusteemalisel arutelul, millest võtsid osa Soome haridus- ja kommunikatsiooniminister Krista Kiuru, president Tarja Halonen, Šanghai rahvusvaheliste haridusuuringute keskuse direktor Minxuan Zhang ning Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.