Sa oled siin

Eesti toetab Soome algatust teha rohkem koostööd haridusuuenduste alal

19. juuli 2014 - 0:29

Neljapäeval ja reedel toimus Soomes Poris kahepäevane haridusseminar, kus arutati viimaste aastate olulisemaid haridusuuendusi PISA testis kõrgeid tulemusi saavutanud Soomes, Eestis, Poolas ja Šanghais. Seminari peaettekandja oli OECD haridusvaldkonna direktor Andreas Schleicher, kes tutvustas tugevate haridusriikide kogemusi rahvusvahelises võrdluses.

Eestist võttis osa haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe, kelle sõnul on Soome haridusministri Krista Kiuru kokku kutsutud arutelu väga vajalik ning teretulnud. Soome haridus- ja kommunikatsiooniminister on algatanud põhjalikud arutelud ka Soome haridussüsteemi ja koolikorralduse uuendamiseks, et Soome kool oleks jätkuvalt kvaliteetne ja kaasaegne ning õpilased ja õpetajad oleksid motiveeritud.

„Hariduses edukate ja õppimishuviliste riikide tihedamast koostööst võidavad kõik. Seetõttu me kindlasti toetame Soome ettepanekut teha rohkem riikideülest koostööd haridusuuenduste alal. Laienema peaks maade hulk, kes on valmis omavahel arutama pikemaajalise mõjuga uuenduste üle, mille eesmärk on tagada võrdselt väga hea põhiharidus kõigile õppuritele,“ rääkis asekantsler Madis Lepajõe.

Näitena riikidevahelisest koostööst haridusuuenduste vallas toodi esile Soome ning Eesti koostööd info- ja kommunikatsioonitehnoloogias – ühe arendusena on riikidel plaanis ühise hariduspilve loomine.

Haridusseminar võeti kokku reedel toimunud Soome arvamusfestivali haridusteemalisel arutelul, millest võtsid osa Soome haridus- ja kommunikatsiooniminister Krista Kiuru, president Tarja Halonen, Šanghai rahvusvaheliste haridusuuringute keskuse direktor Minxuan Zhang ning Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.