Sa oled siin

Eesti on Singapurile hariduse digipöördega eeskujuks

12. juuni 2019 - 14:03
Kohtumine Singapuri kolleeg Wong Siew Hoongiga

Eile ja täna tutvustas Singapuris visiidil olev Eesti delegatsioon Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa juhtimisel sealsele haridusministeeriumi juhtkonnale ja koolijuhtidele digipöörde kogemusi Eesti hariduses.

„Eesti ja Singapuri haridussüsteemid on küll erinevad, kuid sarnasus on see, et mõlemad on maailma parimate hulgas,” sõnas Mart Laidmets. „Singapuri haridussüsteem on võrreldes Eestiga väga tsentraliseeritud ning ministeeriumil on suur roll koolide juhtimisel. Nii Singapuri kui ka Eesti mudelil on omad plussid ja miinused, kuid meie usaldame koolide iseseisvust parimate lahenduste leidmisel enam. Eesti hariduse eduloo aluseks on koolide suur autonoomia, kooli ja kodu koostöö ning professionaalsed õpetajad,“ märkis Laidmets.

Kantsleri sõnul on hoolimata põhimõttelistest erinevustest kahel haridusriigil teineteiselt palju õppida. „Singapuri kolleegid olid meie õpilaste digioskuste arenguteest vaimustuses. See, et meie koolides on infotehnoloogia õppimise võimestamisel tavapärane, köitis neid väga. Meie koolide vabadus ise õppevahendid valida oli neile üllatav. Teisalt on võimalik meil neilt eeskuju võtta nii õpetajaameti maine arendamisel kui ka õpetajate omavahelise koostöö toetamisel,“ sõnas Laidmets.

Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo sõnul on Singapuri planeeritavad sammud hariduse digipöördeks sarnased neile, mida Eesti on viimastel aastatel astunud: „Digipöörde eesmärk on tulevikuks vajalike digioskuste õpetamine ja arendamine. Hea digipädevuse tase ja ettevõtlikkus on oluline edukaks toimetulekuks. Singapur on alustanud infotehnoloogia viimist koolidesse küll oluliselt varem, aga Eestil on õpilaste digioskuste arendamisel ning digikultuuri lõimimisel õppesse tänaseks siiski tubli edumaa.“

Lisaks Laidmetsale ja Rillole tutvustasid haridusvaldkonna e-teenuseid Eesti ettevõtete esindajad – DreamApply kaasasutaja Märt Aro, lasteaedade e-päeviku ELIIS asutaja Rasmus Gross, digitaalsete õppematerjalide platvormi Opiq asutaja Antti Rammo ning kaasamise ja õpetajate arengu toetamise tarkvara Clanbeat asutaja Kadri Tuisk.

Taustainfo

  • Sel nädalal viibib Singapuris Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti haridusjuhtide ja haridusvaldkonna iduettevõtjate delegatsioon. Visiidi eesmärgiks on tutvustada Eesti haridustehnoloogilisi lahendusi ja jagada Eesti kogemusi hariduspoliitika kujundamisest. Visiit korraldati koostöös Startup Estonia ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega.
  • Täpsemat infot Singapuri haridussüsteemi kohta
  • Visiidi kajastus ministeeriumi Twitteris

 

Veel uudiseid samal teemal

15.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti sai kutse asuda arendama Aasia ja Euroopa haridusinnovatsiooni

Eile Singapuris lõppenud Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF) tehti Eestile ettepanek osaleda koos Suurbritannia ja Jaapaniga kokku ühises hariduse infotehnoloogiliste, sealhulgas tehisintellekti arendamist puudutavas ühisettevõtmises.

14.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT erialade õppurid. Õpetajatest on suurim rahulolu sotsiaal- ja humanitaarvaldkonna õpetajate seas.