Sa oled siin

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 28 tippsportlast

19. aprill 2018 - 11:43

Eesti Olümpiakomitee ning Haridus- ja Teadusministeeriumi haridusstipendiumi pälvis 2018. aasta kevadsemestriks 28 tippsportlast.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak märkis, et sportlaste õpingute toetamisest on saanud tugev traditsioon. "Stipendiumid aitavad spordis silmapaistvaid tulemusi saavutanud noortel rühkida edukalt edasi ka haridusteel,“ ütles Varrak. „Anname tippu jõudnud sportlastele võimaluse vallutada edaspidi tippusid ka teistel elualadel.“

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul nõuab spordis tippu jõudmine jäägitut pühendumist, mille kõrvalt kõrghariduse või elukutse omandamine võib olla keeruline. „Seetõttu ei ole harvad olukorrad, kus eesmärkide täitmise nimel langetab sportlane otsuse vähendada õppekoormust või lükatakse edasiõppimise plaanid hoopiski kaugemasse tulevikku. Meie võimalus selles olukorras sportlasele jätkuvalt toeks olla on jätta nn „uksed avatuks“. Koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga oleme juba aastast 2003 pakkunud võimalust, millega Eesti rahvuskoondist silmapaistvalt esindanud sportlased saavad võimaluse jätkata haridusteed endale sobival ajal ja omandada soovitud kõrg- või kutseharidus. See on meede, mis aitab sportlastes suurendada kindlustunnet, et tulevikus on võimalik konkureerida edukalt ka tööturul,“ ütles Sõõrumaa.

2018. aasta kevadsemestril pälvisid stipendiumi järgmised sportlased:

Allik, Johanna (iluuisutamine),
Beilmann, Meril (laskesuusatamine)
Jeret, Timmo (jalgrattasport)
Karlson, Joosep (aerutamine)
Kasekivi, Rainer (purjetamine)
Kikkas, Marie Heleen Lisette (jalgpall)
Kink, Kaari (võistlustants)
Kisel, Rasmus (kergejõustik)
Koll, Kristjan (suusatamine)
Kollo, Toomas (suusatamine)
Kuslap, Kaur (sõudmine)
Laine, Tormis (mäesuusatamine)
Lamp, Allar (kergejõustik)
Lang, Mae (jalgrattasport)
Liivakant, Mihkel (karate)
Luik, Tõnis (suusatamine)
Nurmsalu, Kaarel (kahevõistlus)
Paabo, Tanel (karate)
Pajunurm, Märten (jalgpall)
Pajur, Ardo (maadlus)
Pareiko, Sergei (jalgpall)
Paur, Kaspar (jalgpall)
Pormeister, Piret (suusatamine)
Puhm, Reijo (jalgrattasport)
Puusta, Ingrid (purjetamine)
Veerpalu, Andreas (suusatamine)
Veerpalu, Anette (suusatamine)
Velleste, Reino (jahilaskmine)

Haridusstipendiumi pälvinud  tippsportlased on õpingud jätkamas nii Eesti, kui ka välismaal asuvates kõrg- ja ametikoolides. Haridust või elukutset omandatakse Eestis näiteks Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis, Estonian Business School´is, Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, Tartu Tervishoiukõrgkoolis, väljaspool Eestit aga  Cambridge University, Longwood University, University of Alaska Anchorage jt koolides.

Kaks korda aastas välja antavat haridusstipendiumi saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumi suurus on alates 2017. sügisest kuni 1200 eurot semestris. Stipendiumile on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisesse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Kui sportlane on tegevkarjääri juba lõpetanud, ei tohi olla sellest möödunud üle viie aasta. Samuti oodatakse stipendiaatidelt oma elus ja sporditegevuses ausa mängu põhimõtete järgimist, noorematele eeskujuks olemist ning dopinguvastaste reeglite järgimist.

Haridusstipendiumi saajad valib välja komisjon, kuhu kuuluvad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kultuuriministeeriumi ning Eesti Olümpiakomitee esindajad, sealjuures osalevad stipendiumite määramises ka EOK sportlaskomisjoni esindaja.

Haridusstipendiumeid antakse välja aastast 2003 ning need on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist. Eelmisel olümpiatsüklil 2013-2016 anti välja kokku 247 stipendiumi kogusummas üle 206 tuhande euro.

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Gruusia pealinna rajatakse Eesti kool

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets arutas Tbilisis Gruusia haridus-, teadus-, kultuuri ja spordiministeeriumi aseministri Irina Abuladzega kahe riigi hariduskoostööd, muuhulgas oli juttu ideest asutada Eesti ettevõtjate algatusel Gruusia pealinnas uus kool.

15.05.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Populaarne raadiosaatesari Keelekõdi pakub tuge eesti keele õppeks

Terve aasta jooksul saab esmaspäeviti võtta osa Raadio 4 poolt pakutavast eesti keele tunnist, mis aitab kuulajatel rikastada ja lihvida oma eesti keele oskust. Tunnid on pälvinud õppijate heakskiidu - igat saadet kuulab keskmiselt 20 000 inimest.