Sa oled siin

Eesti näitab haridusandmete kasutamisel OECD riikidele eeskuju

12. veebruar 2015 - 12:36
Konverentsi peaesineja, USA juhtiv haridusteadlane Marc Tucker
Konverentsi peaesineja, USA juhtiv haridusteadlane Marc Tucker

Eesti Hariduse Infosüsteem (www.ehis.ee) on maailmas ainulaadne koostöö poolest teiste registritega, mis võimaldab mitmeid teenuseid osutada automaatselt. Ministeerium jagab  rahvusvahelisel konverentsil kogemusi infosüsteemi kasutamisest OECD riikide haridusekspertidele.

Konverentsi avanud haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovskil on hea meel tõdeda, et Eesti haridusandmete register on rahvusvaheliselt tähelepanu võitnud ning meie kogemustest soovitakse õppida. „Reaalajas olemasolevad andmed võimaldavad hariduse juhtimisel paremaid ja operatiivsemaid otsuseid teha kõigil – olgu need õpetajad, koolijuhid, omavalitsused või ministeerium,“ rõhutas Ossinovski registri tähtsust.

Konverentsil Eesti Hariduse Infosüsteemi ehk EHISt tutvustava ministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Aune Valgu sõnul kasutatakse infosüsteemi isikustatud andmeid eelkõige rahastamisotsuste tegemisel. „X-tee lahenduste kaudu andmete esitamine riigiametitele ja krediidiasutustele võimaldab näiteks maksta vajaduspõhist õppetoetust, taotleda õppelaenu ning määrata ID-pileti soodustust ilma, et taotleja peaks õppeasutusest hankima tema andmeid kinnitava tõendi“, selgitas Valk.

EHIS teeb koostööd üle 20 infosüsteemiga, registriga on seotud ligi 45 teenust. Eesti riiklik haridusandmete register koondab nii reaalajas kui ka perioodiliselt infot kõigi Eesti õppeasutuse, õpilaste, õpetajate ja õppejõudude, lõpudokumentide, õpikute ning õppekavade kohta. Registrit kasutab ja täidab 2000 haridusega seotud institutsiooni.

OECD rahvusvahelisel konverentsil arutatakse, kuidas haridusandmed toetavad ja mõjutavad hariduse juhtimist. Konverentsi peaesinejaks on USA juhtiv haridusteadlane Marc Tucker, kes annab haridusalast nõu ka USA föderaalvalitsusele. Konverentsi töörühmades arutatakse andmete kogumisega seotud  usaldusküsimusi, tutvustatakse, kuidas saab andmete abil jälgida ja analüüsida iga õppija õppimisprotsessi, käsitletakse haridusandmete kogumist ja kasutamist erinevates riikides ning eraldi töötuba on ka EHISe arendamiseks. 

OECD rahvusvaheline konverents „ Andmete roll hariduse juhtimises“ toimub 12.-13. veebruarini Tallinnas, Nordic hotel Forum´is. Konverentsil osaleb ligi 100  erinevate riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide  esindajat.

Konverentsi otseülekannet saab jälgida 12. veebruaril kl 9.30-13.00 ning 13.veebruaril kl 9.30-10.30 ministeeriumi kodulehel.

Veel uudiseid samal teemal

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisitoetus andis pea 130 000 lapsele ja noorele võimaluse osaleda huvitegevustes

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas erakorraliselt kriisitoetusmeetmena erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele üle 5,7 miljoni euro. Tänu sellele said arendavatest võimalustest osa 128 325 last ja noort.

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.