Sa oled siin

Eesti Lennuakadeemia rektorina jätkab Jaanus Jakimenko

7. juuni 2019 - 9:28
Foto: Eesti Lennuakadeemia

Eesti Lennuakadeemia rektori valimiskogu tegi haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping senise rektori Jaanus Jakimenkoga.

Jakimenko töötas aastatel 2005-2011 Eesti Lennuakadeemia koolitusjuhi, osakonna juhataja ja lektorina, olles haridusvalkonnas alustanud 2003. aastal Tartu Lennukolledži koordinaatorina. Aastateks 2011-2014 suundus Jakimenko lennundusvaldkonda ning töötas Magnetic MRO kvaliteedijuhina. Magistrikraadi omandas Jakimenko 2006. aastal Tartu Ülikoolis.

Rektorit valis valimiskogu, kuhu kuulusid Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu ja nõukogu esindajad ning tööandjate esindaja.

Rektori uus ametiaeg algab 1. augustil ja kestab viis aastat.

Eesti Lennuakadeemia on riigi rakenduskõrgkool, kus koolitatakse spetsialiste Eesti lennundusettevõtetele. Kõrgharidust saab omandada nelja õppekava alusel: lennuliiklusteenindus, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine ja lennundustehnika. 

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas rektorikonkursi välja 3. mail. Kandidaate rektori ametikohale oli neli, kellest valimiskogu ette kutsuti kolm.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.