Sa oled siin

Eesti Lennuakadeemia rektorina jätkab Jaanus Jakimenko

7. juuni 2019 - 9:28
Foto: Eesti Lennuakadeemia

Eesti Lennuakadeemia rektori valimiskogu tegi haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping senise rektori Jaanus Jakimenkoga.

Jakimenko töötas aastatel 2005-2011 Eesti Lennuakadeemia koolitusjuhi, osakonna juhataja ja lektorina, olles haridusvalkonnas alustanud 2003. aastal Tartu Lennukolledži koordinaatorina. Aastateks 2011-2014 suundus Jakimenko lennundusvaldkonda ning töötas Magnetic MRO kvaliteedijuhina. Magistrikraadi omandas Jakimenko 2006. aastal Tartu Ülikoolis.

Rektorit valis valimiskogu, kuhu kuulusid Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu ja nõukogu esindajad ning tööandjate esindaja.

Rektori uus ametiaeg algab 1. augustil ja kestab viis aastat.

Eesti Lennuakadeemia on riigi rakenduskõrgkool, kus koolitatakse spetsialiste Eesti lennundusettevõtetele. Kõrgharidust saab omandada nelja õppekava alusel: lennuliiklusteenindus, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine ja lennundustehnika. 

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas rektorikonkursi välja 3. mail. Kandidaate rektori ametikohale oli neli, kellest valimiskogu ette kutsuti kolm.

Veel uudiseid samal teemal

19.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: kolmapäeval esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Kolmapäeval, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.