Sa oled siin

Eesti Lennuakadeemia rektorina jätkab Jaanus Jakimenko

7. juuni 2019 - 9:28
Foto: Eesti Lennuakadeemia

Eesti Lennuakadeemia rektori valimiskogu tegi haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping senise rektori Jaanus Jakimenkoga.

Jakimenko töötas aastatel 2005-2011 Eesti Lennuakadeemia koolitusjuhi, osakonna juhataja ja lektorina, olles haridusvalkonnas alustanud 2003. aastal Tartu Lennukolledži koordinaatorina. Aastateks 2011-2014 suundus Jakimenko lennundusvaldkonda ning töötas Magnetic MRO kvaliteedijuhina. Magistrikraadi omandas Jakimenko 2006. aastal Tartu Ülikoolis.

Rektorit valis valimiskogu, kuhu kuulusid Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, Eesti Lennuakadeemia nõunike kogu ja nõukogu esindajad ning tööandjate esindaja.

Rektori uus ametiaeg algab 1. augustil ja kestab viis aastat.

Eesti Lennuakadeemia on riigi rakenduskõrgkool, kus koolitatakse spetsialiste Eesti lennundusettevõtetele. Kõrgharidust saab omandada nelja õppekava alusel: lennuliiklusteenindus, õhusõiduki juhtimine, lennundusettevõtte käitamine ja lennundustehnika. 

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas rektorikonkursi välja 3. mail. Kandidaate rektori ametikohale oli neli, kellest valimiskogu ette kutsuti kolm.

Veel uudiseid samal teemal

15.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti sai kutse asuda arendama Aasia ja Euroopa haridusinnovatsiooni

Eile Singapuris lõppenud Aasia-Euroopa koostööfoorumil (ASEF) tehti Eestile ettepanek osaleda koos Suurbritannia ja Jaapaniga kokku ühises hariduse infotehnoloogiliste, sealhulgas tehisintellekti arendamist puudutavas ühisettevõtmises.

14.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Enamik õppureid ja õpetajaid on kutseharidusega rahul

Haridus- ja Teadusministeeriumis valminud analüüsi põhjal on 80 protsenti kutseõppuritest rahul teadmiste ja oskustega, mida kutsekoolid pakuvad. Kõrgeima hinde rahulolule on andnud käsitöö ja lastehoiu õppekavarühmade õppurid, madalaima aga IT erialade õppurid. Õpetajatest on suurim rahulolu sotsiaal- ja humanitaarvaldkonna õpetajate seas.