Sa oled siin

Eesti kutsehariduse meistrivõistlustel sirguvad noored meistrid

3. mai 2019 - 12:49
Mailis Reps Noor Meister 2019 avamisel
Mailis Reps Noor Meister 2019 avamisel

Eesti kutsemeistrivõistluse ja oskuste festivali “Noor Meister 2019” avamisel ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et Eesti haridus on rahvusvahelises võrdluses väga heal tasemel, millest annavad tunnistust ka meie õppurite koju toodud medalid maailmameistrivõistlustega võrreldavalt võistluselt World Skills. Kuid on oluline tutvustada jätkuvalt õppimis- ja karjäärivõimalusi, et noored teeksid häid valikuid.


„Tahan tunnustada neid tublisid noori inimesi, kes on teinud julge valiku tööturul hinnatud oskuste omandamiseks ametikoolis,“ sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Festivalil “Noor Meister 2019“ toimuvad 17 kutseala meistrivõistlused ning avatud on ka ametikoolide messiala, kus saab tutvuda kaasaegsete erialade ja nende õppimise võimalustega. „Erinevate õppe- ja karjäärivõimaluste tutvustamine nii põhikoolis kui ka gümnaasiumis on väga oluline, et noor saaks teha hästi informeeritud valiku. Seetõttu oleme just neile noortele mõeldes loonud kutsekoolidele võimaluse valikuaastapakkumiseks, mille jooksul saab noor proovida erinevaid erialasid ning seejärel otsustada, mis on talle siiski kõige südamelähedasem ning seda edasi õppida. Loomulikult on olulised ka töövarjupäevad, haridus- ja karjäärimessid, kust on samuti võimalik asjalikku infot saada,“ sõnas minister Reps. “Loodan, et juba üsna varsti on igal õppijal võimalik oma haridustee kujundamisel veelgi rohkem kaasa rääkida, omandades huvipakkuvaid teadmisi erinevatest kooliastmetest, nii et gümnasist võiks õppida mõnda kursust ametikoolis ja vastupidi.“

Oskuste festival “Noor Meister 2019” toimub 3.-4. mail Eesti Näituste Messikeskuses. Noored meistrid saavad 17 kutsemeistrivõistlustel oma oskusi proovile panna. Külastajad saavad näha, milliseid oskusi on erinevates ametites vaja ning kui meisterlikud on noored, kes on valinud kutsehariduse. Lisaks toimub messialal kutsekoolide eestvedamisel 14 põnevat töötuba, kus kõik soovijad saavad oma oskusi arendada. Noore Meistri nime all toimuvad kutsemeistrivõistlused alates 2009. aastast, kuid toona leidsid võistlused aset infomessil „Teeviit“. Alates 2013. aastast toimub Noor Meister eraldiseisva festivalina, kus lisaks kutsevõistlusele tutvustavad Eesti kutseõppeasutused õppimisvõimalusi, noored saavad töötubades katsetada erinevaid töövõtteid jpm.

Oskuste festivali „Noor Meister 2019“ korraldab Sihtasutus Innove ning läbiviimist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Euroopa Sotsiaalfond ja üle saja erineva koostööpartneri.

Lisainfo: https://noormeister.ee

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

19.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta ettevõtlusõppe edendajate nominendid on selgunud

Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tänavuse tunnustuskonkursi nominendid on selgunud, viies kategoorias esitati kokku 36 kandidaati. Laureaadid kuulutatakse välja 26. novembril Tallinnas Õpetajate majas.

19.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

KORDUSKUTSE: Vastuvõtul tunnustatakse rahvusvahelistel võistlustel silmapaistnud õppureid

Hea ajakirjanik!

Ootame Sind järgmisel täna, 19. novembril kell 17.30 Noblessneri Valukojas toimuvale õppurite vastuvõtule.