Sa oled siin

Eesti Kirjandusmuuseumi direktoriks valiti Tõnis Lukas

19. mai 2021 - 16:47

Teaduspoliitika komisjon valis täna uut juhti Eesti Kirjandusmuuseumile ning tegi haridus- ja teadusminister Liina Kersnale ettepaneku sõlmida tööleping Tõnis Lukasega. Direktori ametiaeg algab 1. juunil ja kestab viis aastat.

Teaduspoliitika komisjon pidas Tõnis Lukase tegevusprogrammi väga sisukaks ning tõi esile tema pikaajalist juhtimiskogemust, sealhulgas ministrina kahe ministeeriumi eesotsas ning Eesti Rahva Muuseumi direktorina. „Hinnatud ajaloolasena tunneb Tõnis Lukas humanitaarteadusi ja arhiivindust ning orienteerub suurepäraselt Eesti kultuuriloos,“ märkis teaduspoliitika komisjoni aseesimees, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand. „Loomulikult on väga oluline tema tahe ja valmisolek Eesti Kirjandusmuuseumi arendada.“

Tõnis Lukas on olnud riigikogu nelja erineva koosseisu liige ning haridusminister, haridus- ja teadusminister ning viimati, aastatel 2019-2021, kultuuriminister. Tõnis Lukas on olnud Tartu linnapea ning kahel erineval perioodil Eesti Rahva Muuseumi direktor. Ta on pidanud õpetaja ametit Rõngus ja lektori ametit Tartu Ülikoolis ning juhtinud Tartu Kutsehariduskeskust.

Eesti Kirjandusmuuseumi eelmine direktor oli aastatel 2015-2020 Urmas Sutrop, kelle tööleping lõppes mullu 30. juunil. Konkurss uue direktori leidmiseks luhtus ning teaduspoliitika komisjoni ettepanekul määrati alates 1. juulist 2020 juhi ülesannetesse toonane Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna nõunik Martin Eessalu.

Veel uudiseid samal teemal

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Peale koolivaheaega hakatakse nakatunute kiireks avastamiseks koolides läbi viima kiirtestimist

Haridus- ja Teadusministeeriumi eesmärk on hoida koolid viiruse levikut ennetavaid meetmeid kasutades võimalikult turvaliselt avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele.

25.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolirahva avalik pöördumine lastevanemate ja noorte poole

Head lapsevanemad ja noored! Kutsume teid ja teie pereliikmeid üles kasutama võimalust end vaktsineerida COVID-19 viiruse vastu – nii saame viiruse levikut tõkestada ning hoida meie hariduse avatuna.