Sa oled siin

Eesti Kirjandusmuuseumi direktori ülesandeid hakkab täitma Martin Eessalu

29. juuni 2020 - 13:42

Teaduspoliitika komisjon tegi haridus- ja teadusministrile ettepaneku määrata ametisse Eesti Kirjandusmuuseumi direktori kohusetäitja. Alates 1. juulist kuni konkursiga valitud direktori ametisse asumiseni täidab asutuse juhi ülesandeid Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna nõunik Martin Eessalu.

Martin Eessalu on esindanud ministeeriumi Eesti Kirjandusmuuseumi teadus- ja haldusnõukogus ning kõikvõimalikes rahvusteaduste ja mäluasutustega seotud teemades pikka aega.

Teaduspoliitika komisjon leidis, et ministeerium ja kirjandusmuuseum peavad koos oma sihtrühmadega põhjalikult arutama, milline on Eesti Kirjandusmuuseumi roll ja tulevikuvisioon Eesti teadusmaastikul ning mäluasutuste seas.

Teaduspoliitika komisjon valis 19. juunil uusi juhte kahele teadus- ja arendusasutusele. Eesti Keele Instituudi direktoriks valiti Arvi Tavast. Eesti Kirjandusmuuseumi direktori ametikohale ei esitanud teaduspoliitika komisjoni ühtegi kandidaati. Uus konkurss käivitub sügisel.

Viimased viis aastat on juhtinud Eesti Kirjandusmuuseumi Urmas Sutrop, kelle tööleping lõpeb 30. juunil.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.