Sa oled siin

Eesti keskkooliõpilased väitlevad maailma tippudega

11. veebruar 2005 - 0:00

„Kui õpilased on läbi mitmete voorude saavutanud üleriigiliselt häid tulemusi ja neid on kutsutud rahvusvahelisel tasemel omaealistega jõudu katsuma, siis on loomulik, et riik neid võimalusel ka toetab – nad ju esindavad Eestit,” ütles haridus- ja teadusminister Toivo Maimets. Haridus- ja Teadusministeerium toetab võistlejate sõitu Calgarysse ligikaudu 150 000 krooniga.

„Väitlemine on üks oskus, mida meie koolide õppekavades otseselt ei ole, küll aga läheb seda väga paljudel ametikohtadel igapäevaelus vaja,” lisas Maimets.

„Sellistel võistlustel osalemine aitab arendada noorte argumenteeritud ja kriitilist mõtlemist ning kommunikatiivseid oskusi,” kinnitab Eesti Väitlusseltsi juhatuse esimees Katrin Viru.

Nelja vooru väitlusteemad kaheksast anti eelnevalt teada: poliitilised parteid peaksid saama riigi rahastust, hariduspoliitika üle peaksid otsustama kohalikud omavalitsused, kosmoseuuringud on mõttekad ning ajaloolise ebaõigluse vastu peaks kasutama positiivset diskrimineerimist.

Ülejäänud nelja vooru teemad ja selle, kas väidelda tuleb teema poolt või vastu, saavad võistkonnad teada tund aega enne iga vooru algust.

Eestist sõitsid maailmameistrivõistlustele Holger Nõmm Tallinna Reaalkoolist, Tajo Oja Miina Härma Gümnaasiumist, Kadi Epler, Martin Mäesalu ja Mart Moora Hugo Treffneri Gümnaasiumist. Võistlejad valiti avaliku konkursi alusel. Võistkonna treenerina sõitis Eestist kaasa Tartu Ülikooli sotsioloogiatudeng Pille Heido ja kohtunikuna Tartu Ülikooli ajakirjandustudeng Karin Palo.

Maailmameistrivõistlustel osaleb sel aastal 31 riiki. Kümme päeva kestva turniiri eelvoorudes kohtub iga võistkond kaheksa teise riigi esindusega, kuusteist parimat pääsevad edasi veerandfinaalidesse. Eelvoorud lõppevad 15. veebruariks, väitlejad saabuvad tagasi Eestisse 20. veebruaril, selleks ajaks on teada ka lõpptulemused.

Eelmisel aastal Stuttgartis toimunud võistlustel sai Eesti võistkond kaheksast voorust kaks võitu ning kohtunikelt kokku 6 häält, siis osales 28 riiki. Eesti osaleb väitluse maailmameistrivõistlustel 1998. aastast.

Lisainfo: Katrin Viru
Eesti Väitlusseltsi juhatuse esimees
52 98 529

Age Rosenberg, ekspert
teabekorralduse osakond
Haridus- ja Teadusministeerium
7350 153, age.rosenberg@hm.ee