Sa oled siin

Eesti keskendub Euroopa Liidu eesistumise ajal hariduse valdkonnas õppimise ja õpetamise muutuvale rollile ning hariduse ja tööturu seostele

11. aprill 2017 - 14:21

Eile alanud ja täna jätkuval üldhariduse valdkonna peadirektorite kohtumisel Maltal tutvustatakse Eesti haridusvaldkonna prioriteete eesistumise ajal. Olulisemad nendest on õppimise ja õpetamise rolli muutumine ning suurema tähelepanu pööramine õppe ja tööturu seostele.

Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja Irene Käosaar ütles, et Eesti pakub väga kvaliteetset haridust ning seda kogemust saame kindlasti jagada. “Nii meil kui ka teistes Euroopa riikides tuleb lähtudes uuemast teadmisest kaasajastada õpetamisviise ja õppekorraldust, arvestades enam õppijate soove ja vajadusi. Samuti on süvenemas lõhed oskustes, väärtustes ja käitumismallides põlvkondade ning erinevate sotsiaalsete gruppide vahel. Haridussüsteem peab andma endast parima, et neid lõhesid vähendada,” ütles Käosaar.

On selge, et koolidel tuleb õppetöö korraldamisel senisest enam arvestada nii õppijate vajaduste ja võimete kui ka uutest tehnoloogiatest ajendatud töömaailma muutustega. Muutuva hariduse teemal soovime vahetada riikidega kogemusi, et paremini mõista, mis vajab haridussüsteemis senisest enam meie tähelepanu ning tulevikuvaates uut lähenemist.

Tööturu ja hariduse seoste vaates on plaanis keskenduda enam kõrghariduse kaasajastamisele ning soovime leida üksmeelt selles, kuidas saavad Euroopa kõrgkoolid paremini arvestada muutuvate tööturu vajadustega. Prognoositud on, et aastaks 2025 vajatakse pea pooltele vabadele töökohtadele kõrgema kvalifikatsiooniga inimesi. Samal ajal usub 71% tudengitest ja värsketest vilistlastest ning 61% kõrgkoolide töötajatest, et õpe kõrgkoolis ei vasta praegustele tööturu vajadustele. Kõrgkoolide esindajatest arvas nii vaid 46%.

Eesti võtab Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise Maltalt üle 1. juulil 2017 ning täidab liikmesriikide arutelude juhtimise ja poliitikate koordineerimise rolli aasta lõpuni. Haridus- ja Teadusministeeriumil on sel ajal korraldada 22 erinevat sündmust, sh teaduse valdkonna ministrite kohtumine Tallinnas ning 4 rahvusvahelist konverentsi.

PILDID

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

12.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Üliõpilaste teadustööde konkursi parimad on Rebekka Lotman ja Marek Mooste

Täna autasustati Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. 3600-eurosed peapreemiad pälvisid Rebekka Lotmani ja Marek Mooste doktoritööd.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.