Sa oled siin

Eesti keele välisõpe laieneb Saksamaale Göttingeni ülikooli

22. veebruar 2005 - 0:00

Haridus- ja teadusminister Toivo Maimetsa sõnul on eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe toetamine kasulik kogu Eesti riigile. “Keel ja kultuur moodustavad olulise osa rahvuslikust identiteedist. Eesti keele ja kultuuri tundmaõppimine on välismaalasele kõige vahetum moodus hakata mõistma eestlasi rahvusena ning Eestit riigina. Eesti keele ja kultuuri õppe soodustamisega välisülikoolides aitame kaasa pädevate Eesti-tundjate hulga suurenemisele ning Eestisse positiivse suhtumise kujunemisele.”

Göttingeni ülikooli eesti keele ja kultuuri lektori leidmiseks kuulutas Haridus- ja Teadusministeerium välja konkursi. Lektor asub tööle soome-ugri keelte õppetoolis, mida juhatab professor Eberhard Winkler. Konkursi võitja alustab tööd sügissemestril 2005/2006. Haridus- ja Teadusministeerium maksab lektorile palga, korvab tervisekindlustuse ning sõidukulud Göttingeni ja tagasi kaks korda aastas.

Eesti keele õpetamisel on Saksamaa ülikoolides pikk traditsioon, käesoleval õppeaastal saab eesti keelt õppida seitsmes ülikoolis. Göttingeni ülikooli kasuks otsustati pärast põhjalikku taustauuringut, mille viis läbi Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe nõukogu.

Haridus- ja Teadusministeeriumi lähetatud eesti keele lektor on ametis ka Vilniuse ülikoolis, Peterburi Riiklikus Ülikoolis ja Pariisis Ida keelte ja kultuuride instituudis (INALCO).

Lisainfo:

Anneli Roose
Haridus- ja Teadusministeeriumi keeletalituse peaekspert
7350 225

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155