Sa oled siin

Eesti keele õppel Petseris täitus sada aastat

9. veebruar 2019 - 9:14

Petseri Lingvistiline Gümnaasium tähistab 100. aastapäeva, täna osalevad kooli juubeliüritustel Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Keele Instituudi ja Eesti Instituudi esindajad. Eelmisel laupäeval oli koolimaja vilistlaste ja endiste õpetajate päralt.

Ministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et Eestist lähetatud õpetaja Vally Tamm innustab õpilasi osalema erinevatel Eestis toimuvatel üritustel ja konkurssidel ning korraldab aktiivselt ka õppereise Eestisse. „Keeleoskus aitab sillutada noortele teed Eestisse tulekuks, mitmed Petseri Lingvistilise Gümnaasiumi õpilased on jätkanud haridusteed Eesti kõrgkoolides,“ lisas Kärtner.

Petseri Lingvistilise Gümnaasiumi ajalugu ulatub aastasse 1871, kui asutati Petseri 2-klassiline ministeeriumikool, millest sai Petseri gümnaasiumi otsene eelkäija. Katkematult on õppetöö Petseri Lingvistilises Gümnaasiumis toimunud alates 1919. aasta 24. jaanuarist.

Aastani 2004 oli Petseri Lingvistiline Gümnaasium ainus kool Venemaal, kus õpetati kõiki aineid eesti keeles. Alates 2005. aastast on kool eesti keele süvaõppega. Praegu õpib koolis eesti keelt ja kultuurilugu 215 õpilast.

Veel uudiseid samal teemal

17.05.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Gruusia pealinna rajatakse Eesti kool

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets arutas Tbilisis Gruusia haridus-, teadus-, kultuuri ja spordiministeeriumi aseministri Irina Abuladzega kahe riigi hariduskoostööd, muuhulgas oli juttu ideest asutada Eesti ettevõtjate algatusel Gruusia pealinnas uus kool.

15.05.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Populaarne raadiosaatesari Keelekõdi pakub tuge eesti keele õppeks

Terve aasta jooksul saab esmaspäeviti võtta osa Raadio 4 poolt pakutavast eesti keele tunnist, mis aitab kuulajatel rikastada ja lihvida oma eesti keele oskust. Tunnid on pälvinud õppijate heakskiidu - igat saadet kuulab keskmiselt 20 000 inimest.