Sa oled siin

Eesti keele õppel Petseris täitus sada aastat

9. veebruar 2019 - 9:14

Petseri Lingvistiline Gümnaasium tähistab 100. aastapäeva, täna osalevad kooli juubeliüritustel Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Keele Instituudi ja Eesti Instituudi esindajad. Eelmisel laupäeval oli koolimaja vilistlaste ja endiste õpetajate päralt.

Ministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et Eestist lähetatud õpetaja Vally Tamm innustab õpilasi osalema erinevatel Eestis toimuvatel üritustel ja konkurssidel ning korraldab aktiivselt ka õppereise Eestisse. „Keeleoskus aitab sillutada noortele teed Eestisse tulekuks, mitmed Petseri Lingvistilise Gümnaasiumi õpilased on jätkanud haridusteed Eesti kõrgkoolides,“ lisas Kärtner.

Petseri Lingvistilise Gümnaasiumi ajalugu ulatub aastasse 1871, kui asutati Petseri 2-klassiline ministeeriumikool, millest sai Petseri gümnaasiumi otsene eelkäija. Katkematult on õppetöö Petseri Lingvistilises Gümnaasiumis toimunud alates 1919. aasta 24. jaanuarist.

Aastani 2004 oli Petseri Lingvistiline Gümnaasium ainus kool Venemaal, kus õpetati kõiki aineid eesti keeles. Alates 2005. aastast on kool eesti keele süvaõppega. Praegu õpib koolis eesti keelt ja kultuurilugu 215 õpilast.

Veel uudiseid samal teemal

18.03.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Ülikooli Sajandi vilistlaste seas on Mailis Reps, Ilmar Tomusk ja Edgar Schlümmer

Täna, Tallinna Ülikooli päeval kuulutas rektor Tiit Land välja Eesti ühiskonda, haridusse ja kultuuri panustanute nimed, keda ülikool tunnustab nimetusega Sajandi vilistlane.

18.03.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Esimene üle-euroopaline meediapädevuse nädal kutsub üles kriitiliselt mõtlema

Sel nädalal toimub Eestis esimene meediapädevusnädal alapealkirjaga „Enne mõtlen, siis jagan“, mis rõhutab iga üksikisiku rolli väärinfo leviku tõkestamisel.