Sa oled siin

Eesti keele arengukava pikendatakse ja riigikogus lepitakse kokku keelepoliitika põhialused

27. september 2018 - 10:45

Valitsus otsustas pikendada „Eesti keele arengukava 2011-2017“ aastani 2021 ja jätkata siis keelevaldkonna arendamist Haridus- ja Teadusministeeriumi uue, 2021. aastast kehtima hakkava strateegia algusel. 2019. aasta esimeses pooles lepitakse valitsuses ja riigikogus kokku keelepoliitika põhialused.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on väga tähtis, et keelevaldkonna arendamine toimuks kooskõlas teiste valdkondadega ja astuks ühte sammu teiste strateegiatega. „Koostöös teiste ministeeriumide, partnerite ja laiema avalikkusega töötame välja Eesti keelepoliitika põhialused, mis on edaspidi sisendiks nii hariduse ja teaduse valdkonna kui teiste riiklike strateegiate loomisel aastatel 2020+ ehk ajal, kui enamikku riiklikke strateegiaid uuendatakse. On oluline, et keelega seotud eesmärke võetakse arvesse teiste arengukavade koostamisel. Eesti keele arendamisse peavad panustama kõik, mitte ainult keelevaldkonnas tegutsevad inimesed.“

Esialgne plaan nägi ette, et Haridus- ja Teadusministeerium töötab koostöös partneritega välja uue Eesti keelevaldkonna arengukava aastateks 2018-2027. Arvestades muutunud põhimõtteid riigi strateegilises planeerimises, millega soovitakse arengukavade arvu märkimisväärselt vähendada, jõudis Haridus- ja Teadusministeerium koos Eesti Keelenõukogu liikmetega seisukohale peatada keelevaldkonna eraldiseisva arengukava väljatöötamine ning planeerida keele kui hariduse ja teadusega tihedalt seotud valdkonna eesmärke osana Haridus- ja Teadusministeeriumi uuest strateegiast, mis hõlmab nii keele-, hariduse, teaduse kui ka noortepoliitikat.

„Eesti keele arengukava 2011-2017“ on jätk „Eesti keele arendamise strateegiale (2004–2010)“ ning selle eesmärk on kindlustada põhiseadusliku ülesande täitmine – säilitada eesti rahvus, kultuur ja keel läbi aegade.

Valitsus tutvus ka senise eesti keele arengukava vahearuandega, mille kohaselt on kava üldeesmärk täidetud ja kõigi 13 meetme tegevustega on liigutud seatud sihi suunas.

Veel uudiseid samal teemal

18.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Teet Margna ja Kristjan Jõekalda lähevad tagasi koolipinki

Eesti hinnatud telestaarid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda on võtnud vastu väljakutse panna end proovile erinevates ametites, kaks kanget lähevad tagasi koolipinki uusi oskusi omandama. Nende seiklustest valmib veebiseriaal, mis annab häid ideid, kuhu ja mida võiks õppima minna, et elus paremini toime tulla.

16.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Kokkuvõttevõistlus TUUM tuleb taas

TUUM on võistlus, milles iga osaleja saab teha kuni 200-sõnalise kokkuvõtte žürii antud tekstist. TUUM toimub 27.-28. septembril, osaleda saab Vikerraadio kodulehel (vikerraadio.ee).