Sa oled siin

Eesti keele arengukava pikendatakse ja riigikogus lepitakse kokku keelepoliitika põhialused

27. september 2018 - 10:45

Valitsus otsustas pikendada „Eesti keele arengukava 2011-2017“ aastani 2021 ja jätkata siis keelevaldkonna arendamist Haridus- ja Teadusministeeriumi uue, 2021. aastast kehtima hakkava strateegia algusel. 2019. aasta esimeses pooles lepitakse valitsuses ja riigikogus kokku keelepoliitika põhialused.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on väga tähtis, et keelevaldkonna arendamine toimuks kooskõlas teiste valdkondadega ja astuks ühte sammu teiste strateegiatega. „Koostöös teiste ministeeriumide, partnerite ja laiema avalikkusega töötame välja Eesti keelepoliitika põhialused, mis on edaspidi sisendiks nii hariduse ja teaduse valdkonna kui teiste riiklike strateegiate loomisel aastatel 2020+ ehk ajal, kui enamikku riiklikke strateegiaid uuendatakse. On oluline, et keelega seotud eesmärke võetakse arvesse teiste arengukavade koostamisel. Eesti keele arendamisse peavad panustama kõik, mitte ainult keelevaldkonnas tegutsevad inimesed.“

Esialgne plaan nägi ette, et Haridus- ja Teadusministeerium töötab koostöös partneritega välja uue Eesti keelevaldkonna arengukava aastateks 2018-2027. Arvestades muutunud põhimõtteid riigi strateegilises planeerimises, millega soovitakse arengukavade arvu märkimisväärselt vähendada, jõudis Haridus- ja Teadusministeerium koos Eesti Keelenõukogu liikmetega seisukohale peatada keelevaldkonna eraldiseisva arengukava väljatöötamine ning planeerida keele kui hariduse ja teadusega tihedalt seotud valdkonna eesmärke osana Haridus- ja Teadusministeeriumi uuest strateegiast, mis hõlmab nii keele-, hariduse, teaduse kui ka noortepoliitikat.

„Eesti keele arengukava 2011-2017“ on jätk „Eesti keele arendamise strateegiale (2004–2010)“ ning selle eesmärk on kindlustada põhiseadusliku ülesande täitmine – säilitada eesti rahvus, kultuur ja keel läbi aegade.

Valitsus tutvus ka senise eesti keele arengukava vahearuandega, mille kohaselt on kava üldeesmärk täidetud ja kõigi 13 meetme tegevustega on liigutud seatud sihi suunas.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.