Sa oled siin

Eesti juhendab Lätit kõrghariduse kvaliteedihindamise ümberkujundamisel

16. oktoober 2020 - 10:20

Täna toimub virtuaalne kohtumine, kus tutvustatakse Eesti kõrghariduse kvaliteedihindamise süsteemi lõunanaabritele. Arutelu toimub Eesti ja Läti ühisprojekti Roadmap raames, mille eesmärk on töötada Lätis välja Eestiga sarnanev kvaliteedihindamise süsteem kõrgharidusasutustele.

Projektis keskendutakse kõrgkoolide institutsionaalse akrediteerimise sisseviimisele, mis Eesti kogemuse põhjal on aidanud kaasa kõrgharidusmaastiku korrastamisele. Institutsionaalne akrediteerimine on välishindamine, mille käigus hinnatakse kõrgkooli juhtimise, töökorralduse, õppe- ja teadustegevuse ning õppe- ja uurimiskeskkonna vastavust õigusaktidele, kõrgkooli eesmärkidele ja arengukavale.

Praegu on Lätis meil kuni 2019. aastani kehtinud õppekavagrupi kvaliteedi hindamisele sarnane süsteem. Samas puudub tervikvaade kõrgkooli toimimisele ning plaanis on see alates 2024. aastast sisse viia.

Projektis osalevad Läti Haridus- ja Teadusministeerium ning kvaliteediagentuur, Eesti poolt on partneriteks Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA). Eesti partnerite panuseks on institutsionaalse akrediteerimise süsteemi sisseviimise tutvustamine ja oma kogemuse jagamine.

Läti haridus- ja teadusministeerium on saanud oma kõrghariduse kvaliteedihindamise süsteemi arendamiseks Erasmus+ projekti toetuse. Projekt kestab kaks aastat ning selle maksumus on ligikaudu 187 tuhat eurot, millest 90% rahastab Euroopa Komisjon.

Veel uudiseid samal teemal

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisitoetus andis pea 130 000 lapsele ja noorele võimaluse osaleda huvitegevustes

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas erakorraliselt kriisitoetusmeetmena erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele üle 5,7 miljoni euro. Tänu sellele said arendavatest võimalustest osa 128 325 last ja noort.

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.