Sa oled siin

Eesti ja Soome õppevaraloojad ning IT-ettevõtted arendavad ühist õppevarapilve EduCloud

11. veebruar 2015 - 7:37

EduCloud´i näol luuakse tehnoloogiline lahendus Eesti ja Soome õppevara infosüsteemide vahel, et mõlema riigi õpetajad ja õpilased saaksid kasutada üksteise digitaalset õppevara.

Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Kristel Rillo sõnul lähtub EduCloud avatuse põhimõttest. „Selle eesmärk on kindlustada, et õpilastel, õpetajatel, lapsevanematel ja ka täiskasvanud õppijatel oleks parem juurdepääs kvaliteetsele digiõppevarale. Digimaailma võimalused aitavad õppeprotsessile kaasa ja võimaldavad saavutada paremaid õpitulemusi,“ on Rillo veendunud.

Täna toimuval Soome ja Eesti õppevaraloojate ja IT-ettevõtete koostööseminaril lepitakse kokku õppematerjalide otsingu märksõnastamises, mis võimaldab õppevara kasutamist õigete märksõnade alusel ka piiriüleselt. Samuti analüüsitakse infosüsteemide kasutajate õiguste ning rollide määratlemise võimalusi.

EduCloud koondab Eesti ja Soome õppevara infosüsteeme, sisu loojatena nähakse mitte ainult spetsialiste ja ettevõtjaid, vaid ka kõiki teisi hariduselu osapooli – õpetajaid ja õpilasigi.

Keskkonna toel on tulevikus võimalik senisest enam ka digiseadmeid õppimisel eesmärgipäraselt kasutada – näiteks nutitelefone ei pea ju tunnis ära korjama, kui on olemas hariduslikud rakendused, mis aitavad paremaid õpitulemusi saavutada. EduCloud aitab riikide-üleselt jagada parimaid hariduspraktikaid ning arendada sisulist koostööd.

Eesti ja Soome EduCloud´i koostööseminar toimub täna kl 10.00-18.00 Tallinnas, Park Inn hotellis. Seminaril osaleb ligi 30 Eesti ja Soome õppevara loojat ja IT-ettevõtete esindajat.

Eesti ja Soome haridusministrid allkirjastasid koostöömemorandumi EduCloud´i loomiseks 2014. aasta jaanuaris. Koostöö kestab memorandumi järgi 2020. aasta lõpuni.

Täiendav info:
Kristel Rillo
56822864
kristel.rillo@hm.ee
e-teenuste osakonna juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

19.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: kolmapäeval esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Kolmapäeval, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.