Sa oled siin

Eesti ja Jaapani lähendane kunstikeel ja esteetika soodustab koostööd ülikoolide vahel

30. september 2017 - 8:34

Minister Mailis Reps koos delegatsiooniga kohtus Tokyo University of the Arts´i esindajatega, et arutada koostöövõimalusi.

Minister Mailis Reps, kantsler Tea Varrak, Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varemaga arutasid täna Tokyos koostöövõimalusi University of the Arts´iga, kus õpetatakse nii kunsti- kui muusikaerialasid.


„Muusika ja kunst on keeled, mida mõistetakse rahvusvaheliselt. Oleme Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Kunstiakadeemia kõrge taseme üle uhked,“ sõnas minister kohtumisel Jaapani vanima ja prestiižseima kunstiülikooliga. 


Eesti delegatsiooni vastu võtnud asepresident Mitsuko Okamoto kinnitas, et ülikool pöörab rahvusvahelistumisele suurt tähelepanu. „Eesti on Jaapanis tuntud kui muusikamaa,“ sõnas ta. Henry-David Varema kinnitusel on Jaapanist varem huvi tuntud Eesti koorimuusika ja dirigeerimise vastu. „Välispartneritele on huvipakkuvad meie interpretatsioonierialad ja kindlasti lisab atraktiivsust peagi valmiv uus saal,“ täiendas Varema.


Eesti ja Jaapani kunstikeel ja esteetika on lähedased ja see võimaldas kohtumisel leida kergesti ühise keele ka Eesti Kunstiakadeemial. „Eesmärk on liikuda koostöö suunas, kus saaksime vahetada üliõpilasi ja õppejõude. Oli meeldiv tõdeda, et Eesti Kunstiakadeemia animafilmid on jaapanlastele tuttavad ning ees ootab koostööprojekt professor Priit Pärna juhtimisel,“ oli Anne Pikkov koostöö osas optimistlik.


Tokyo University of Arts on asutatud 1949.aastal ning seal on võimalik õppida nii kunsti kui muusika erialadel. Kunsti erialadest õpetatakse maali, skulptuuri, käsitööd, disaini, arhitektuuri, esteetikat ja kunstiajalugu. Muusika suunal on võimalik õppida komponeerimist, vokaalmuusikat, instrumentaalmuusikat, dirigeerimist, traditsioonilist Jaapani muusiakt, muusikaajalugu ja muusikalist loovust.


Minister kantsler ja ülikoolide delegatsioon viibivad 27.septembrist 3. oktoobrini visiidil Jaapanis, mille peaeesmärk on valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaletakse Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, külastatakse ka nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.