Sa oled siin

Eesti ja Jaapani lähendane kunstikeel ja esteetika soodustab koostööd ülikoolide vahel

30. september 2017 - 8:34

Minister Mailis Reps koos delegatsiooniga kohtus Tokyo University of the Arts´i esindajatega, et arutada koostöövõimalusi.

Minister Mailis Reps, kantsler Tea Varrak, Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektor Anne Pikkov ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemia loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varemaga arutasid täna Tokyos koostöövõimalusi University of the Arts´iga, kus õpetatakse nii kunsti- kui muusikaerialasid.


„Muusika ja kunst on keeled, mida mõistetakse rahvusvaheliselt. Oleme Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Kunstiakadeemia kõrge taseme üle uhked,“ sõnas minister kohtumisel Jaapani vanima ja prestiižseima kunstiülikooliga. 


Eesti delegatsiooni vastu võtnud asepresident Mitsuko Okamoto kinnitas, et ülikool pöörab rahvusvahelistumisele suurt tähelepanu. „Eesti on Jaapanis tuntud kui muusikamaa,“ sõnas ta. Henry-David Varema kinnitusel on Jaapanist varem huvi tuntud Eesti koorimuusika ja dirigeerimise vastu. „Välispartneritele on huvipakkuvad meie interpretatsioonierialad ja kindlasti lisab atraktiivsust peagi valmiv uus saal,“ täiendas Varema.


Eesti ja Jaapani kunstikeel ja esteetika on lähedased ja see võimaldas kohtumisel leida kergesti ühise keele ka Eesti Kunstiakadeemial. „Eesmärk on liikuda koostöö suunas, kus saaksime vahetada üliõpilasi ja õppejõude. Oli meeldiv tõdeda, et Eesti Kunstiakadeemia animafilmid on jaapanlastele tuttavad ning ees ootab koostööprojekt professor Priit Pärna juhtimisel,“ oli Anne Pikkov koostöö osas optimistlik.


Tokyo University of Arts on asutatud 1949.aastal ning seal on võimalik õppida nii kunsti kui muusika erialadel. Kunsti erialadest õpetatakse maali, skulptuuri, käsitööd, disaini, arhitektuuri, esteetikat ja kunstiajalugu. Muusika suunal on võimalik õppida komponeerimist, vokaalmuusikat, instrumentaalmuusikat, dirigeerimist, traditsioonilist Jaapani muusiakt, muusikaajalugu ja muusikalist loovust.


Minister kantsler ja ülikoolide delegatsioon viibivad 27.septembrist 3. oktoobrini visiidil Jaapanis, mille peaeesmärk on valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaletakse Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, külastatakse ka nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.