Sa oled siin

Eesti ja Jaapan arutasid teadus- ja tehnoloogiakoostööleppe sõlmimisest

1. oktoober 2017 - 12:31
Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtus Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi, teadus- ja  tehnoloogiaminister Yoshimasa Hayashiga
Eesti haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtus Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi, teadus- ja tehnoloogiaminister Yoshimasa Hayashiga Foto: Anneli Roose

Minister Mailis Reps ja kantsler Tea Varrak kohtusid Kyotos Jaapani haridus-, kultuuri-, spordi, teadus- ja  tehnoloogiaminister Yoshimasa Hayashiga. Minister Mailis Reps tegi Jaapani kolleegile ettepaneku sõlmida teadus- ja tehnoloogiakoostöö leping.
 
Minister Reps tõdes, et teadus- ja tehnoloogiakoostöö lepingu sõlmimine aitaks oluliselt kaasa teadlaste, ülikoolide ja ettevõtete koostööle. Viimase 26 aasta jooksul on Eesti teadus ennast Euroopas oma kõrge tasemega tõestanud ning meie teadlased on saanud märkimisväärselt palju grante. Jaapaniga on seni koostööd olnud vähem ning seetõttu on riigi tugi võimaluste loomisel eriti oluline. “Meil on väga häid näiteid koostööst, kuid tunneme teineteist siiski veel vähe. Meie partnerite tagasiside põhjal julgen kinnitada, et teadus- ja tehnoloogialeppe sõlmimine oleks nii teadlastele, ettevõtetele kui ka rahastajatele väga oluline. See on kvaliteedimärk valitsuste toetusest koostööle,“ ütles minister  Reps oma Jaapani kolleegile. 
 
Yoshimasa Hayashi nõustus, et lepingu sõlmimine aitaks Eesti ja Jaapani teadus- ja tehnoloogiakoostöö elavdamisele kaasa. Jaapani minister pidas väga kasulikuks Eesti kogemust varajases digiõppes, kus õpilased alustavad programmeerimisega juba 7-8 aastaselt. Samuti pakkusid Jaapani ministrile huvi Eesti algatused robootikas ja ettevõtlusõppes, sealhulgas õpilasfirmade aktiivne ja edukas tegevus, aga ka Eesti ülikoolide koostöö ettevõtetega.

Minister Mailis Repsi sõnul tekitab robootika lastes ja noortes huvi matemaatika, teaduse ja IKT vastu, ettevõtlusõpe aga soodustab idufirmade teket. Üks võimalus kogemuste vahetuseks on e-lahendusi kasutades ühistundide korraldamine Eesti ja Jaapani koolide vahel. 
 
Minister Mailis Reps kutsus Yoshimasa Hayashi visiidile Eestisse, et alustatud koostööd jätkata.

Minister, kantsler ja ülikoolide delegatsioon viibivad 27.septembrist 3. oktoobrini visiidil Jaapanis, mille peaeesmärk on valmistada ette kahepoolse teadus ja tehnoloogia koostöölepingu sõlmimist Jaapaniga, mis avab Eesti teadlastele ja ülikoolidele mitmeid uusi võimalusi. Osaleti Euroopa Liidu - Jaapani teaduspoliitika foorumil, külastati nii koole kui ülikoole, et arendada Eesti ja Jaapani ülikoolide koostööd üliõpilasvahetuse, teadusstipendiumiste ning teadus- ja arendustegevuse valdkonnas.

Fotod visiidist (galerii täieneb): http://bit.ly/2xHNTQU

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.