Sa oled siin

Eesti ja Austria ministrite kohtumisel lepiti kokku tudengivahetuse elavdamises

1. juuli 2014 - 7:00

Minister Jevgeni Ossinovski kohtus eile Austria teadus- ja majandusminister Reinhold Mitterlehneriga, kellega arutati kõrgharidus- ja teaduskoostöö ning kutsehariduse teemasid. Ministrid tõdesid, et kahe riigi teaduskoostöö edendamiseks on oluline elavdada vastastikust üliõpilaste ja õppejõudude vahetust.

Vestluses Austria kolleegiga tutvustas minister Ossinovski Eesti kõrgharidussüsteemi ja hiljutist reformi, mis tagab kõigi sisseastujate jaoks tasuta kõrghariduse omandamise võimalused. Minister Mitterlehner rõhutas, et teaduses saab edukas olla ainult rahvusvahelist koostööd tehes. Kohtumisel nõustuti, et kahe riigi teaduskoostöö on väga hea, kuid arvestades Euroopa Liidu kõrgharidusvaldkonna ühisprojektide ja võrgustike raames pakutavaid võimalusi, võiks tudengite vahetus olla aktiivsem. Samuti väljendasid mõlemad ministrid vajadust suurendada erasektori panust teaduse rahastamises.

Ministrite kohtumine toimus seoses Austria presidendi Heinz Fischeri riigivisiidiga. Ametliku visiidi käigus kohtus Austria riigipea president Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Taavi Rõivasega, et arutada Eesti ja Austria kahepoolseid suhteid ning Euroopa Liiduga seonduvaid küsimusi.

Eesti ja Austria haridusministrid kohtusid viimati 2005. aastal, kui arutati Euroopa Liidu teaduspoliitika ning kõrghariduskoostöö teemasid.

Veel uudiseid samal teemal

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorina jätkab Enno Lend

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Enno Lendiga, kes on juhtinud seda kooli viimased kümme aastat.

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti kõrgkoolide vilistlased on lõpetatud õpingutega rahul ja töötavad õpitud erialal

Eesti kõrgkoolide vilistlasuuringust selgub, et üheksa vilistlast kümnest on rahul nii kõrgkooli ja eriala valikuga kui ka kooli füüsilise keskkonnaga. Kolm neljandikku vilistlastest leiavad, et nende praegune töökoht on õpitud erialaga väga lähedalt või suurel määral seotud.