Sa oled siin

Eesti ja Armeenia kokkulepe soodustab kontaktide loomist haridus- ja teadusasutuste vahel

22. september 2014 - 14:22

Täna allkirjastasid Eesti ja Armeenia haridus- ja teadusministrid kokkuleppe, millega soodustatakse kontaktide loomist koolide, noorteorganisatsioonide, kutseõppe- ja täiskasvanute koolitusasutuste vahel ning kõrghariduses ja teaduses.

Minister Jevgeni Ossinovski sõnul annab leping haridus- ja teadusasutustele tugeva signaali koostöö arendamiseks. “Kuigi ühiseks koostööks annavad alust nii ajalooline taust kui ka vastastikused kontaktid, ei ole haridus- ja teadusasutused seda võimalust veel piisavalt kasutanud”, lisas Ossinovski.

Koostööleping toetab Eesti ja Armeenia õppejõudude, teadustöötajate, üliõpilaste ja õpilaste vahetusprogrammide läbiviimist, ühiseid teadusprogramme ja -projekte. Samuti pööratakse tähelepanu vastastikusele keele, kirjanduse, ajaloo ja kultuuri õppimisele.

Armeenia delegatsioon viibib Eestis 22.-24. septembrini. Armeenia haridus- ja teadusminister Armen Ashotyan peab Tartu ülikoolis avaliku loengu Euroopa Liidu ja Armeenia koostööst hariduse ja teaduse vallas ning kohtub ülikooli rektori Volli Kalmuga. Lisaks külastab Armeenia delegatsioon ka Tartu ülikooli teaduslinnakut ning teaduskeskust AHHAA.

Eestis elab ca 2000 armeenlast, tegutseb 11 rahvus- ja kultuuriseltsi armeenia keele, kultuuri ja tavade hoidmiseks. Tartus ja Tallinnas tegutsevad pühapäevakoolid, kus on võimalik õppida armeenia keelt ja kultuuri.

Ettevalmistusi Eesti ja Armeenia vahelise koostöölepingu sõlmimiseks alustati juba 2005. aastal. Armeenia esindajad on käinud Eestis tutvumas meie e-õppe lahenduste, üldhariduse, õpetajakoolituse ja teadusasutuste innovatsioonikogemusega.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.