Sa oled siin

Eesti haridust tutvustatakse esimest korda rahvusvahelisel haridustehnoloogiamessil Bett

23. märts 2022 - 10:04

Haridus- ja Teadusministeerium ja Education Estonia tutvustavad esimest korda koos seitsme Eesti haridustehnoloogia ettevõtte ja Tallinna Ülikooliga täna Londonis alanud suurimal rahvusvahelisel haridustehnoloogiamessil Bett 2022 Eesti haridustehnoloogiat ja -innovatsiooni.

Haridus- ja Teadusministeeriumi esindab 23.-25. märtsil rahvusvahelisel haridustehnoloogiamessil Bett 2022 hariduse erisaadik Birgit Lao. "Sel kevadel, kui Eesti näitab Bettil esimest korda oma hariduslahendusi, on äärmiselt oluliseks saanud kriisile reageerimise kiirus. Kui koroonakriisi alguses saime distantsõppe käima nädalaga, siis Ukraina sõja kriisis olime lahendustega valmis juba enne sõjapõgenike saabumist. See kõik viitab mitte ainult kvaliteetsete hariduslahenduste olemasolule, vaid ka toimivale ja jätkusuutlikule haridustehnoloogia süsteemile - riigi ja erasektori koosloomes saab meilt õppida," rääkis Lao. 

Rahvusvahelisel haridustehnoloogiamessil Bett esitletakse 3 päeva jooksul Eesti haridustehnoloogia ettevõtteid, haridusasutusi ning -lahendusi Eesti hariduse ekspordi katusbrändi Education Estonia egiidi all. Education Estonia messiboksis tutvustavad maailmale oma lahendusi ja teenuseid Tallinna Ülikool ning 7 Eesti haridustehnoloogia ettevõtet ELIIS, ALPA Kids, Futuclass, Bizplay, Clanbeat, Edumus ja DreamApply, kes pakuvad hariduslahendusi alusharidusest kõrghariduseni.

Suurimal haridustehnoloogiamessil Bett tutvustab haridustehnoloogia saavutusi kokku üle 400 haridustehnoloogia ettevõtte 50 riigist üle maailma. Messile oodatakse osalema üle 20 tuhande külastaja, kelle seas on nii riikide esindajaid, haridustehnolooge, ettevõtjaid, hariduseksperte kui ka õpetajaid. Toimuvad ka konverentsid, kus üle 300 esineja arutlevad hariduse tuleviku üle ning pakuvad välja lahendusi hariduse kvaliteedi tõstmiseks. Aruteludes osalevad teiste seas Microsofti, Apple'i ning Lenovo esindajad ning erinevate riikide ja haridusasutuste esindajad ja eksperdid.

Paralleelselt messiga Bett toimub konverentsiprogramm "Learnit", kus haridusvaldkonna eksperdid arutavad tulevikuharidust. 23. märtsil räägib hariduse erisaadik Birgit Lao paneeldiskussioonis hariduslahenduste ja distantsõppe teemal ning 24. märtsil arutab sõja eest põgenevate Ukraina laste ja noorte haridustee tulevikku. Samuti esitlevad Haridus- ja Teadusministeeriumi tehnoloogiajuhtimise osakonna juht Indrek Reimand ja õpiradade valdkonna projektijuht Aivar Hiio riigi haridusinnovatsiooni ning tutvustavad personaalsete õpiradade projekti.

"Learnit" konverentsil esinevad sõnavõtuga Araabia Ühendemiraatide haridusminister Hussain bin Ibrahim Al Hammadi, endine Afganistani haridusministri kohusetäitja Rangina Hamidi, veebikursuste platvormi Coursera tegevdirektor Jeff Maggioncalda ning mitmed haridusasutuste ning tehnoloogiaettevõtete esindajad ja ajakirjanikud üle maailma.

Eestit esindavad EdTech ettevõtted ja haridusasutus
ELIIS – lasteaiaplatvorm õpetajatele, koolijuhtidele, lapsevanematele ja kohalikele omavalitsustele
ALPA Kids – harivad digiõppemängud rõhuasetusega maailma erinevatele keeltele ja kultuuridele
Futuclass – virtuaalreaalsusmängud loodusteaduste õppimiseks
Bizplay – ettevõtluse põhitõdesid õpetavad õppemängud
Edumus – aitab panustada noorte haridusse, ühendades koolid õpetamishuviliste oma ala spetsialistidega
Clanbeat – aitab toetada õppijate heaolu ja kujunemist ennastjuhtivateks õppijateks
DreamApply – Euroopa juhtiv tudengite vastuvõtu haldamise platvorm
Tallinna Ülikool soovib haridusmessil leida haridusasutustega uusi koostöövõimalusi ning luua haridustehnoloogia ettevõtetega partnerluskokkuleppeid. Samuti tutvustab kõrgkool messil innovaatilisi koolitusi, mis pakuvad õpetajatele 21. sajandi oskusi ja digipädevusi.

Haridustehnoloogia ettevõtete esindusorganisatsiooni EdTech Estonia ja kogukonna algatusel on üle pooltel Eesti haridustehnoloogia ettevõtetel valmisolek oma lahendused tasuta kättesaadavaks teha nii Ukrainasse jäänud õpilastele ja õpetajatele kui ka neile, kes on kodumaalt lahkuma sunnitud. Haridustehnoloogiamessil Bett osalevad lasteaedade õpikeskkond ELIIS ja koolidele valikaineid pakkuv lahendus Edumus pakuvad juba oma lahendust Ukrainas ning on tõlkinud oma teenuse ka ukraina keelde. Ülevaate Ukraina suunal tegutsevatest Eesti hariduslahendustest leiab EdTech Estonia veebilehelt.

Lisainfot Eesti väljapanekute ja haridust tutvustava programmi kohta leiab Education Estonia lehel. 

Haridustehnoloogiamessil Bett on osalemine tasuta ning lisainfo ja kavaga saab tutvuda Betti ametlikul veebilehel, kust leiab ka osalevate haridustehnoloogia ettevõtete nimekirja. 

"Learnit" konverentsil osalemine on tasuta ning registreerimisinfo ja programm on leitavad konverentsi veebilehel.

BettFest on üle 35 aasta tagasi alguse saanud rahvusvaheline haridusmess, mis toob kokku kümneid tuhandeid ettevõtjaid, hariduseksperdid ja -huvilised üle maailma  parimaid praktikaid jagama ja arutlema tehnoloogia üle. Betti eesmärk on väärtustada haridust ning uurida võimalusi, kuidas tehnoloogia ja innovatsioon aitab kaasa õpetajate ja õppijate arengule.

Möödunud aasta jaanuaris tõi Haridus- ja Noorteamet Eestile Londonis toimunud BettShow auhinnatseremoonial aasta rahvusvahelise haridustehnoloogia programmi tunnustuse (“International EdTech Programme of the Year”) haridusvaldkonna tehnoloogia ettevõtete toetamise eest.

Veel uudiseid samal teemal

01.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli on sisseastumisavalduse esitanud ligi 400 Ukraina noort

Esimese kuu aja jooksul on Vabaduse Kooli õppima asumiseks esitanud avalduse pea 400 Ukraina noort. Juulikuus jätkub avalduste vastuvõtt ning vestlused gümnaasiumiastmesse suunduvate noortega.

30.06.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Pelgulinna riigigümnaasium sai nurgakivi

Täna, 30. juunil sai nurgakivi Tallinnasse Kolde puiesteele loodav Pelgulinna riigigümnaasium, kus hakkab õppima üle tuhande gümnasisti.