Sa oled siin

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

23. jaanuar 2020 - 6:07
Minister Reps esinemas World Education Forumil

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.

Mailis Repsi sõnul oli huvi Eesti hariduse vastu foorumil üle ootuste suur. „Foorumil kuuldu oli ilmselgeks kinnituseks, et meie haridussüsteem on teistele riikidele eeskujuks. See annab meile vägeva võimaluse Eesti riigi positiivse kuvandi tugevdamiseks ning haridusekspordi suurendamiseks,“ sõnas Reps.

Minister märkis, et peame hoolikalt mõtlema, kuidas sellist tähelepanu ühiskonna hüvanguks kõige paremini tööle panna. „Just selleks olemegi loonud kaubamärgi  Education Nation. Usun, et sellest saab järgmine Eesti edulugu,“ lisas Reps. Apple’i, Amazoni, Discovery ja Microsofti haridusvaldkonna juhid tundsid huvi selle vastu, et teha koostööd innovaatiliste lahenduste juurutamiseks haridussüsteemis. „Neil ettevõtetel on palju mõtteid hariduse kaasajastamiseks ning Eestit nähakse suurepärase partnerina, kellega uusi lahendusi läbi arutada ja ehk testidagi,“ sõnas minister. See on võimalus, mis aitab Eesti haridust veelgi paremaks muuta.

Töövisiidil kohtus minister Reps ka Suurbritannia koolihariduse ministri Nick Gibbiga, kellega arutati Eesti ja Suurbritannia hariduskoostööd. Samuti pidas minister Suurbritannia haridusministeeriumis avaliku loengu Eesti hariduse eduloost.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.