Sa oled siin

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

11. detsember 2019 - 12:54

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.

Kantsler keskendus avakõnes elukestva õppe olulisusele: „Digiajastu, globaliseeruv maailm, kliimaväljakutsed ning demograafia muudavad tuleviku tööd. Haridussüsteem peab olema piisavalt paindlik, et oleks võimalik õppida õppima – just oskus õppida aitab tulevikus tööturul konkurentsivõimeline olla,“ sõnas kantsler Hongkongis.

Laidmets rõhutas kõnes erinevate osapoolte – koolide, nende pidajate, riigi, kogukondade ja ettevõtete – vahelise koostöö olulisust, sest vaid üheskoos on võimalik luua edukas ja tulemuslik süsteem. Ta lisas, et hariduspoliitika keskmes on õpilane ning tuleb tegutseda nii, et enim võidaks õppija– ta oskab õppida, mõistab end ümbritsevat maailma ning tuleb toime erinevate väljakutsetega.

Huvi Eesti hariduse eduloo vastu Aasias on suur

Kantsleri sõnul on Aasia ühe suurema haridusmessi avamine suur tunnustus Eesti haridusele. „Meie hariduse edulugu on piireületav – juba nädala alguses Tallinnas toimunud hariduse tippkohtumisel Global Education Industry Summit soovisid kolleegid teistest riikidest õnne PISA  tipptasemel tulemuste eest ning näidati üles elavat huvi meie hariduse edulugude vastu, kuid Aasias on huvi meile endalegi ootamatult suur,“ tõdes Laidmets.  „Kindlasti on see piirkond, kuhu peame tulevikus enda pilgud pöörama, kui soovime oma edulugu materialiseerida. Meie haridusvaldkonna ettevõtted on maailmatasemel ning Aasia suur turg loob haridusekspordiks suurepärased võimalused,“ lisas Laidmets.

Messil kohtus kantsler Mart Laidmets ka oma kolleegidega Singapurist ja Hongkongist. Ühiselt arutati Hongkongi haridusministeeriumi asekantsler Choi Yuk-Lini ja Singapuri haridusministeeriumi kantsler Wong Siew Hoongiga riikidevahelist hariduskoostööd ning hiljutisi PISA testide tulemusi.

LTE mess toimub 11.-13. detsembril Hongkongis. Kolme päeva jooksul külastab juba 10. korda toimuvat messi enam kui 13 000 hariduseksperti üle maailma. Lisaks konverentsidele ja paneeldiskussioonidele esitletakse messil ka uusimaid haridustehnoloogilisi saavutusi.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.