Sa oled siin

Eesti haridusasutustesse on jõudnud üle tuhande Ukrainast sõja eest pagenud lapse ja noore

29. märts 2022 - 11:19

Eesti Hariduse Infosüsteemis on 28. märtsi seisuga registreeritud kokku 1009 peale sõja puhkemist Ukrainast Eestisse jõudnud last ja noort. Alushariduses on 159 last, põhihariduses 766, gümnaasiumis 70 ja kutsehariduses 14 õpilast.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tänab koole ja omavalitsusi, kes on kiiresti reageerinud ja lapsed haridusasutustesse vastu võtnud ning nende andmed ka registrisse kandnud. „Näeme, et iga päevaga lisandub meie haridusasutustesse sadakond Ukrainast tulnud last või noort. Neile vajaliku toe pakkumiseks on valitsus teinud põhimõttelise otsuse eraldada haridusasutuste pidajatele lisaraha, mida arvestatakse hariduse infosüsteemi EHIS kantud laste arvu järgi. Seepärast on oluline kõik lisandunud õpilased kohe ka EHISes ära märkida,“ selgitab minister Kersna.

„Hea meel on näha, et enamus Ukraina lapsi on alustanud õppetööd eestikeelsetes või keelekümblusmetoodika alusel töötavates koolides ja lasteaedades. Praegu on eestikeelsetesse haridusasutustesse registreeritud 63% ja keelekümblusesse 19% Ukraina õppijaid. Venekeelsetes haridusasutustes on alustanud õpinguid 17% ja inglise keeles õpib 1% Ukrainast pärit lastest,“ sõnab minister.

EHISe andmetel on enim Ukrainast pärit lapsi haridusasutustesse registreeritud Harjumaal (308), Tartumaal (183), Pärnumaal (102) ja Ida-Virumaal (99), kuid lapsi on jõudnud tänaseks kõigisse piirkondadesse, ka saartele. Nii Hiiumaal kui ka Saaremaal on kooli või lasteaeda kirja pandud 9 last ja noort.

Täpsema ülevaate Ukrainast pärit lastest haridusasutustes maakondade lõikes saab kaardilt.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.