Sa oled siin

Eesistumise noortevaldkonna avaüritus paneb ametnikud koos noortega programmeerima

6. juuli 2017 - 10:48
Nutikas pärastlõuna nutika noorsootööga

Täna toimub Brüsselis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise noortevaldkonna avaüritus „Nutikas pärastlõuna nutika noorsootööga“, mis toob kokku noorteküsimuste ametnikud EL liikmesriikidest ja programmeerimise suvekoolis osalevad noored. Ühiselt arutatakse, kuidas nutika noorsootöö abil noori veelgi enam kaasata ja proovitakse nutikate lahenduste loomist ka praktikas.

EL Nõukogu noorte töörühma juht Ülly Enn: „Eesti eesistumise ajal tahame edendada Euroopas nutikat noorsootööd, et jõuda noorteni seal, kus nad nagunii igapäevaselt on – digimaailmas. Tänane ühise programmeerimise pärastlõuna kannab lisaks olulist sõnumit, et parimate lahendusteni noorte nutikaks kaasamiseks saame jõuda ainult noortega koos.“

Oma kogemusi tüdrukute kaasamisest IT-lahenduste väljatöötamisse jagavad osalejatele Eesti vabaühenduse Tech Sisters eestvedajad. Üritusel osaleb ka Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi kabinetiülem Juhan Lepassaar.

Lisaks nutikale noorsootööle on alanud poolaastal noortevaldkonnas arutlusel küsimus, millisena näevad noored Euroopa tulevikku. Jätkub Euroopa Liidu järgmise noortestrateegia koostamine, millega lepitakse kokku üldised suunad noorsootöös ja noortepoliitikas alates 2019. aastast. Samuti käivituvad Eesti juhtimisel liikmesriikide arutelud Euroopa Solidaarsuskorpuse algatuse üle, mille eesmärgiks on avardada noorte võimalusi anda oma panus ühiskondlike probleemide lahendamisel.

Rahvusvaheline noorte programmeerimise suvekool toimub 3-7. juulini Brüsselis.

Täpsem info Eesti eesistumise prioriteetide kohta noorte, hariduse ja teaduse valdkonnas

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.