Sa oled siin

Edinburghis arutatakse, kuidas toetada õpetajate professionaalset arengut

29. märts 2017 - 11:39

Tänasest reedeni toimub Šotimaal Edinburghis seitsmes õpetajavaldkonna tippkohtumine, kus tulevad kokku maailma parimate haridussüsteemidega riikide poliitikakujundajad ja õpetajaühenduste juhid. Seekord keskendutakse aruteludel küsimusele, kuidas viimaste PISA tulemuste taustal toetada õpetajate professionaalset arengut.
 
OECD ja rahvusvahelise õpetajate ametiühingu korraldatavalt parimate haridussüsteemidega riikide tippkohtumiselt on algusest saati osa võtnud ka Eesti. Hiljutiste PISA testi tulemuste taustal arutatakse seekord õpetajate võimaluste ja vahendite üle kvaliteetse õppe pakkumisel. Kolm sessiooni keskenduvad õpetajate professionaalse arengu tagamiseks vajaminevale riigi- ja erialaliitude toetusele ning tipptasemel õppe tagamisele.
 
Eesti delegatsiooni juhi, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa sõnul paistavad meie õpilaste väga head tulemused rahvusvaheliselt silma. “Samamoodi on rahvusvaheliselt pandud tähele meie investeeringuid õpetajate professionaalsesse arengusse. Haridusvaldkonnas peab tugeva kompetentsi säilimiseks eriti aktiivselt toetama elukestvat õpet ja enesetäiendamise võimalusi. See on keskse tähtsusega, et kiiresti muutuvas maailmas tagada kvaliteetne ja huvitav õpe," ütles Laidmets.
 
Suurbritannia ettepanekul kohtub asekantsler Mart Laidmets neljapäeval, 30. märtsil sealse haridusministri Nick Gibbiga, kellega arutatakse kahe riigi haridussektori arendamise kogemusi. Samuti külastatakse kohalikke koole ja kohtutakse haridusekspertidega, kes annavad ülevaate Suurbritannia haridussüsteemist.
 
Eesti delegatsiooni kuuluvad HTMi asekantsler Mart Laidmets, õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver, ametiühingu esindaja Reemo Voltri ja koolijuhtide poolt Toomas Kruusimägi.
 
Lisainfo tippkohtumise veebilehelt

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.