Sa oled siin

Edinburghis arutatakse, kuidas toetada õpetajate professionaalset arengut

29. märts 2017 - 11:39

Tänasest reedeni toimub Šotimaal Edinburghis seitsmes õpetajavaldkonna tippkohtumine, kus tulevad kokku maailma parimate haridussüsteemidega riikide poliitikakujundajad ja õpetajaühenduste juhid. Seekord keskendutakse aruteludel küsimusele, kuidas viimaste PISA tulemuste taustal toetada õpetajate professionaalset arengut.
 
OECD ja rahvusvahelise õpetajate ametiühingu korraldatavalt parimate haridussüsteemidega riikide tippkohtumiselt on algusest saati osa võtnud ka Eesti. Hiljutiste PISA testi tulemuste taustal arutatakse seekord õpetajate võimaluste ja vahendite üle kvaliteetse õppe pakkumisel. Kolm sessiooni keskenduvad õpetajate professionaalse arengu tagamiseks vajaminevale riigi- ja erialaliitude toetusele ning tipptasemel õppe tagamisele.
 
Eesti delegatsiooni juhi, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa sõnul paistavad meie õpilaste väga head tulemused rahvusvaheliselt silma. “Samamoodi on rahvusvaheliselt pandud tähele meie investeeringuid õpetajate professionaalsesse arengusse. Haridusvaldkonnas peab tugeva kompetentsi säilimiseks eriti aktiivselt toetama elukestvat õpet ja enesetäiendamise võimalusi. See on keskse tähtsusega, et kiiresti muutuvas maailmas tagada kvaliteetne ja huvitav õpe," ütles Laidmets.
 
Suurbritannia ettepanekul kohtub asekantsler Mart Laidmets neljapäeval, 30. märtsil sealse haridusministri Nick Gibbiga, kellega arutatakse kahe riigi haridussektori arendamise kogemusi. Samuti külastatakse kohalikke koole ja kohtutakse haridusekspertidega, kes annavad ülevaate Suurbritannia haridussüsteemist.
 
Eesti delegatsiooni kuuluvad HTMi asekantsler Mart Laidmets, õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver, ametiühingu esindaja Reemo Voltri ja koolijuhtide poolt Toomas Kruusimägi.
 
Lisainfo tippkohtumise veebilehelt

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.