Sa oled siin

Edinburghis arutatakse, kuidas toetada õpetajate professionaalset arengut

29. märts 2017 - 11:39

Tänasest reedeni toimub Šotimaal Edinburghis seitsmes õpetajavaldkonna tippkohtumine, kus tulevad kokku maailma parimate haridussüsteemidega riikide poliitikakujundajad ja õpetajaühenduste juhid. Seekord keskendutakse aruteludel küsimusele, kuidas viimaste PISA tulemuste taustal toetada õpetajate professionaalset arengut.
 
OECD ja rahvusvahelise õpetajate ametiühingu korraldatavalt parimate haridussüsteemidega riikide tippkohtumiselt on algusest saati osa võtnud ka Eesti. Hiljutiste PISA testi tulemuste taustal arutatakse seekord õpetajate võimaluste ja vahendite üle kvaliteetse õppe pakkumisel. Kolm sessiooni keskenduvad õpetajate professionaalse arengu tagamiseks vajaminevale riigi- ja erialaliitude toetusele ning tipptasemel õppe tagamisele.
 
Eesti delegatsiooni juhi, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleri Mart Laidmetsa sõnul paistavad meie õpilaste väga head tulemused rahvusvaheliselt silma. “Samamoodi on rahvusvaheliselt pandud tähele meie investeeringuid õpetajate professionaalsesse arengusse. Haridusvaldkonnas peab tugeva kompetentsi säilimiseks eriti aktiivselt toetama elukestvat õpet ja enesetäiendamise võimalusi. See on keskse tähtsusega, et kiiresti muutuvas maailmas tagada kvaliteetne ja huvitav õpe," ütles Laidmets.
 
Suurbritannia ettepanekul kohtub asekantsler Mart Laidmets neljapäeval, 30. märtsil sealse haridusministri Nick Gibbiga, kellega arutatakse kahe riigi haridussektori arendamise kogemusi. Samuti külastatakse kohalikke koole ja kohtutakse haridusekspertidega, kes annavad ülevaate Suurbritannia haridussüsteemist.
 
Eesti delegatsiooni kuuluvad HTMi asekantsler Mart Laidmets, õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver, ametiühingu esindaja Reemo Voltri ja koolijuhtide poolt Toomas Kruusimägi.
 
Lisainfo tippkohtumise veebilehelt

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium haridusasutustele: lähtuge Terviseameti infost ja soovitustest

Haridus- ja Teadusministeerium soovitab haridusasutustel jälgida Terviseameti soovitusi eoses koroonaviiruse levikuga ning vajadusel võtta kasutusele täiendavaid ettevaatusabinõusid viiruse leviku ennetamisel. Hetkel ei nõua olukord erakorralisi meetmeid haridusasutustes, kuid arvestades ka grippi haigestumise hooajalist tõusu, palume pöörata olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele.

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Terviseameti soovitused koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele seoses COVID-19 haiguste levimusega maailmas

Terviseamet edastab koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele soovitused, kuidas vähendada õpilaste ja haridustöötajate nakatumise riski ning takistada uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut.