Sa oled siin

Balti riikide haridusministrid arutavad haridus- ja teadusvaldkonna koostööd ning eesistumist

8. juuni 2017 - 8:37
Iga-aastane kohtumine keskendub tänavu õpetajaameti ja koolijuhtimise, teaduskoostöö ja valitsuskommunikatsiooni teemadele

Eesti, Läti ja Leedu haridus- ja teadusministrid kohtuvad täna ja homme Lätis Cēsises, et arutada Balti riikide koostööd haridus- ja teadusvaldkonnas ning algavat Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist.

Iga-aastane kohtumine keskendub tänavu õpetajaameti ja koolijuhtimise, teaduskoostöö ja valitsuskommunikatsiooni teemadele. Samuti tutvustab minister Mailis Reps Eesti eesistumise prioriteete.

Minister Mailis Repsi sõnul on juba traditsiooniks saanud kohtumine hea võimalus üksteiselt õppimiseks. „Meil on Läti ja Leeduga mitmeid ühiseid arengukohti hariduses, mille puhul saame parimate lahenduste leidmiseks vastastikku kogemusi vahetada. Näiteks on kõikides Balti riikides aktuaalne küsimus, kuidas tõsta õpetaja elukutse atraktiivsust, et rohkem noori tahaks õpetajaks õppida,“ selgitas Mailis Reps.

Kohtumist võõrustab Läti haridus- ja teadusminister Kārlis Šadurskis, Leedu delegatsiooni juhib minister Jurgita Petrauskienė ning Eesti delegatsiooni minister Mailis Reps. Kohtumise esimesel päeval arutatakse aktuaalseid teemasid üld- ja kutsehariduse, kõrghariduse ja teaduse ning valitsuskommunikatsiooni valdkondades. Kohtumise teisel päeval tehakse kokkuvõtted aruteludest ja külastatakse Cēsise koole.

Taust:

  • Kolme riigi haridus- ja teadusministrite kohtumine leiab aset igal aastal, mullu kohtuti Eestis ja üle-eelmisel aastal Leedus. Kohtumise eesmärk on jagada vastastikku kogemusi ja tutvustada parimaid praktikaid valdkondades, mis on olulised kõigile Balti riikidele.
  • Eestist saab Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja 1. juulil 2017, mis tähendab, et aasta lõpuni juhib Eesti liikmesriikide vahelisi arutelusid ja kokkulepete saavutamist. Lisaks on sel ajal Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldada kümneid erinevaid sündmuseid, sh teadusministrite kohtumine Tallinnas ning neli rahvusvahelist konverentsi. Lisainfo: https://hm.ee/et/eesti-euroopa-liidu-noukogu-eesistumine-2017

Veel uudiseid samal teemal

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisitoetus andis pea 130 000 lapsele ja noorele võimaluse osaleda huvitegevustes

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas erakorraliselt kriisitoetusmeetmena erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele üle 5,7 miljoni euro. Tänu sellele said arendavatest võimalustest osa 128 325 last ja noort.

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.