Sa oled siin

Balti riikide haridusministrid arutavad haridus- ja teadusvaldkonna koostööd ning eesistumist

8. juuni 2017 - 8:37
Iga-aastane kohtumine keskendub tänavu õpetajaameti ja koolijuhtimise, teaduskoostöö ja valitsuskommunikatsiooni teemadele

Eesti, Läti ja Leedu haridus- ja teadusministrid kohtuvad täna ja homme Lätis Cēsises, et arutada Balti riikide koostööd haridus- ja teadusvaldkonnas ning algavat Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist.

Iga-aastane kohtumine keskendub tänavu õpetajaameti ja koolijuhtimise, teaduskoostöö ja valitsuskommunikatsiooni teemadele. Samuti tutvustab minister Mailis Reps Eesti eesistumise prioriteete.

Minister Mailis Repsi sõnul on juba traditsiooniks saanud kohtumine hea võimalus üksteiselt õppimiseks. „Meil on Läti ja Leeduga mitmeid ühiseid arengukohti hariduses, mille puhul saame parimate lahenduste leidmiseks vastastikku kogemusi vahetada. Näiteks on kõikides Balti riikides aktuaalne küsimus, kuidas tõsta õpetaja elukutse atraktiivsust, et rohkem noori tahaks õpetajaks õppida,“ selgitas Mailis Reps.

Kohtumist võõrustab Läti haridus- ja teadusminister Kārlis Šadurskis, Leedu delegatsiooni juhib minister Jurgita Petrauskienė ning Eesti delegatsiooni minister Mailis Reps. Kohtumise esimesel päeval arutatakse aktuaalseid teemasid üld- ja kutsehariduse, kõrghariduse ja teaduse ning valitsuskommunikatsiooni valdkondades. Kohtumise teisel päeval tehakse kokkuvõtted aruteludest ja külastatakse Cēsise koole.

Taust:

  • Kolme riigi haridus- ja teadusministrite kohtumine leiab aset igal aastal, mullu kohtuti Eestis ja üle-eelmisel aastal Leedus. Kohtumise eesmärk on jagada vastastikku kogemusi ja tutvustada parimaid praktikaid valdkondades, mis on olulised kõigile Balti riikidele.
  • Eestist saab Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja 1. juulil 2017, mis tähendab, et aasta lõpuni juhib Eesti liikmesriikide vahelisi arutelusid ja kokkulepete saavutamist. Lisaks on sel ajal Haridus- ja Teadusministeeriumi korraldada kümneid erinevaid sündmuseid, sh teadusministrite kohtumine Tallinnas ning neli rahvusvahelist konverentsi. Lisainfo: https://hm.ee/et/eesti-euroopa-liidu-noukogu-eesistumine-2017

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.