Sa oled siin

Balti jaamast väljus täna esimene keelerong

24. september 2019 - 13:59

Täna, 24. septembril väljus Tallinnas Balti jaamast Narva suunas esimene keelerong, kus kõik soovijad saavad tasuta eesti keelt õppida.

Keelerong väljub selle nädala teisipäevast neljapäevani iga päev Tallinnast Narva suunal kell 11.41 ja Narvast tagasi Tallinnasse kell 14.22.

Keeleõpe toimub spetsiaalses vaguniosas, kus Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna ja Narva eesti keele majade õpetajad viivad kogu rongisõidu ajal läbi erinevaid keeleõppemänge ja -harjutusi. Lisaks on võimalik sõidu ajal saada keelenõu, saata oma armsale sõbrale keelerongi postkaart või kuulata taskuhäälinguid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et keeleõppe puhul on väga tähtis leida just endale sobiv viis õppimiseks. "Olgu selleks mõnus vestlus, põnev mäng, kõrvaklappidest kostev muusika või jutusaade, e-kursus või klassiruumis toimuv tund – peaasi on soov õppida. Keelerongi reisijad saavad kindlasti häid mõtteid, kuidas edaspidigi teel olles aega keeleõppega sisustada."

„Meil on hea meel, et esimesed eesti keele rongi reisijad õpivad ja praktiseerivad praegu usinalt eesti keelt meie õpetajate juhendamisel," ütles Integratsiooni Sihtasutuse Narva eesti keele maja juhataja Margarita Källo. "Usun, et rongi pealt maha minnes on neil kindlasti rohkem julgust, et keelt ka edaspidi kasutada. Loodame, et keelerongiga anname inimestele inspiratsiooni jätkata keeleõpet rongisõidu ajal ka pärast projekti lõppu, sest keelt saab õppida kõikjal."

GALERII

Eesti keele rongi liikumisele annavad hoogu Haridus- ja Teadusministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ja Elron.

Haridus- ja Teadusministeerium on kuulutanud 2019. aasta eesti keele aastaks, et arvukate sündmuste ja tegevustega väärtustada eesti keelt ning tähistada eesti keele mainimist riigikeelena sada aastat tagasi. 23.–29. septembril toimub Eesti Instituudi eestvedamisel üleilmne eesti keele nädal, millega kutsutakse kogu maailma üles eesti keelt õppima ja õpetama.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.