Sa oled siin

Balti ja Beneluxi riigid sõlmisid kõrghariduskraadide automaatse tunnustamise lepingu

27. september 2021 - 7:16

Koostöö ja õpirände edendamiseks allkirjastasid Balti ja Beneluxi riigid kuue-poolse lepingu kõrghariduse kvalifikatsioonide vastastikuseks automaatseks tunnustamiseks. Selline kahe regiooni vaheline leping kõrghariduse alal on Euroopas ainulaadne ning seeläbi teenäitajaks automaatsele tunnustamisele üle Euroopa.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna märkis, et kõrghariduskraadide tunnustamine muutub  lihtsamaks ja kiiremaks. „Eesti jaoks on akadeemiliste kraadide automaatne tunnustamine oluline samm mobiilsuse edendamiseks ja kõrgharidusalaseks koostööks Euroopas“, ütles Kersna.

Automaatne tunnustamine lihtsustab juurdepääsu magistri- ja doktoriõppele Hollandis või Belgias, mis on Eestist õppima suundujate jaoks peamised sihid Balti ja Beneluxi riikides. Automaatse tunnustamiseni jõudmist soodustas mõlema regiooni akadeemilise tunnustamise infokeskuste ehk ENIC/NARIC keskuste tihe koostöö.

Enne lepingu ettevalmistamist analüüsiti kõigi kuue riigi kõrgharidusreforme, sealhulgas kvaliteedi tagamist ning kvalifikatsioonide hindamise ja tunnustamise läbipaistvust. Analüüsid kinnitasid, et Balti ja Beneluxi riikide kõrgharidussüsteemid on kooskõlas Euroopa kõrgharidusruumi põhimõtete ja mudeliga, süsteemid on võrreldavad ning neis ei ole märkimisväärseid erinevusi. Lepinguosaliseks võtmine on märk riigi kõrgharidussüsteemi kvaliteedist ja usaldusväärsusest.

Lepinguga saavad edaspidi liituda ka teised Euroopa kõrgharidusruumi riigid, kui nad on ratifitseerinud kõrgharidusega seotud kvalifikatsioonide tunnustamise Euroopa konventsiooni, neil on usaldusväärne kvaliteedi tagamise süsteem ning nende kraadid ja diplomid on seotud Euroopa elukestva õppe kvalifikatsiooniraamistikuga.

Veel uudiseid samal teemal

06.12.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Õppetegevuse korraldamine pakaseliste ilmaolude korral

Kindlaks on määratud temperatuurid, mille korral ei pea 1.-9. klassi õpilased kooli tulema, kui transporti pole korraldatud. Ka kehalise kasvatuse tundide läbiviimisel tuleb silmas pidada välistemperatuuri.

03.12.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kiirtestimine jätkub, et koolid saaksid turvaliselt õppetööd korraldada

Viimasel nädalal avastati üldhariduskoolides 314 positiivset kiirtesti, kokku on viie nädala jooksul toimunud kiirtestimistes saadud 3066 positiivset testitulemust.