Sa oled siin

Avatud on registreerimine lõimitud aine- ja keeleõppe päevale

16. märts 2022 - 13:58

Head haridusasutuste juhid, aineühenduste esindajad, õpetajad, koolitajad, õppejõud! Lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) ja keelekümbluse kogemused on täna taas esile tõusnud. Nii eesti kui ka vene õppekeelega koolides ja lasteaedades, vajatakse tuge muukeelsele õppijale ja tema õpetajale eestikeelses õppes.

LAK-õppe kuu

 

Alates 2010. aastast on LAK-õppe kuul – aprillis, tutvustanud huvilistele haridusasutused lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe), keelekümbluse edulugusid, metoodilisi lahendusi, materjale, töökorraldust jpm. Lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) kuu sündmustega tutvustavad haridusasutused oma kooli kogemusi, kus teevad ühtlasi tagasivaate seni eestikeelse õppe korraldamisele ja edulugudele. 2022. aasta üleriigiline LAK-õppe kuu toob huvilisteni näiteid ja kogemisvõimalusi peamiselt veebipõhiste tegevustena.

  • Infot oma asutuse korraldatava sündmuse kohta saab registreerida ja linke (registreerimiseks, osalemiseks ja/või vaatamiseks) jagada LAK-õppe kuu sündmuste registreerimise kaudu kuni 8. aprillini ning vähemalt 7 päeva enne sündmuse algust SIIN.

 

LAK-õppe päev

 

LAK-õppe kuu sündmuste hulka kuulub ka HTM´i korraldusel LAK-õppe päev, seminar-konverents, teemadeks lõimitud aine- ja keeleppe tähendus, keelekümbluse seis, edutegurid, praktikad, suunad ja kogemused.

Sel aastal toimub LAK-õppe päev 6. aprillil hübriidsündmusena Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis (Ehitajate tee 150). 

  • LAK-õppe päeval osalemiseks on vaja täita registreerimisvorm, mis on leitav siit.

Soovime LAK-õppe päeval koguda ülevaate lõimitud aine- ja keeleõppe võimalustest ja teises keeles õppimiseks soodsa keskkonna loomise kogemustest. Aruteluteemadeks on õppekeskkond, motivatsioon, koostöö jt. LAK-õppe päeva kava

LAK-õppe päeva vestlusringis kohtuvad koolijuhid, kelle kogemused LAK-õppe rakendamisest on ajaliselt väga erinevad. Neid ühendab aga soov panusta lahendustesse, mis toetavad õpetajat ja last teises keeles õppimisel, aine- ja keeleoskuse omandamisel, samas oma keele ja kultuuri säilimise toetamisel.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.