Sa oled siin

Avatud on Ilmapuu auhinna 2022. aasta konkurss

6. aprill 2022 - 14:50

Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Keele Instituut tunnustavad Ilmapuu auhinnaga hõimurahvaste eestkõnelejaid, tänavu on oodatud preemiale kandideerima soome-ugri keelte ja kultuuriteemade eestvedajad Eestis. 

Ilmapuu auhind antakse silmapaistva kodanikualgatuse eest inimesele:

  • kelle tegevus on tulemuslikult ja tänuväärselt seotud hõimurahvaste kultuurilise identiteedi ja püsimajäämisega,
  • kes on oluliselt aidanud tugevdada koostööd soome-ugri hõimurahvastega ja tutvustanud hõimurahvaid Eestis ja laiemalt Euroopas.

Preemia määratakse üldjuhul ühele inimesele, kuid erandkorras võib selle saada ka töörühm. Auhinna suurus on 2500 eurot.

Kandidaate saab esitada 4. maini 2022. Kandidaatide esitamine toimub elektrooniliselt https://avaldus.eki.entu.ee/

Ilmapuu auhinna laureaat kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval (maaentšäüz), mis käesoleval aastal langeb 2. juunile.

Haridus- ja Teadusministeeriumi hõimurahvaste programm annab Ilmapuu auhinda välja igal aastal alates 2010. aastast. Teiste hulgas on preemia saanud liivi keeleteadlane ja kultuuritegelane Valts Ernštreits (2020), handi ning  vene keele ja kirjanduse õpetaja, handi keele ja kultuuri säilitaja Oljesja Handõbina (2019); õigusteadlane, ÜRO põlisrahvaste alalise foorumi ekspert ja Soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee esimees isur Dmitri Harakka-Zaitsev (2015).

Ilmapuu auhinna statuut ja kandidaatide esitamise juhend.

Täiendavat infot annab hõimurahvaste programmi koordinaator Marika Alver marika.alver@eki.ee.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.