Sa oled siin

Avanes Kristjan Jaagu välisõpingute stipendiumi taotlusvoor

1. aprill 2021 - 9:23

Tänasest, 1. aprillist avanes Kristjan Jaagu välisõpingute stipendiumi taotlusvoor, millega toetatakse Eesti kõrgkoolide magistrantide ja doktorantide ühe kuu kuni ühe aasta pikkuseid vahetusõpinguid tunnustatud väliskõrgkoolides ja ‑teadusasutustes. Haridus- ja Noorteamet ootab taotlusi hiljemalt 1. maiks 2021.

Stipendiumi suurus sõltub sihtkoha kaugusest ja elukallidusest ning see on mõeldud õppetöös ja praktikal osalemisega seotud kulude katteks. Doktorantidel on stipendiumi toel võimalik osaleda ka välitöödel või konsultatsioonides ning töötada laboris. Välisõpingud peavad toimuma perioodil 1. juuli 2021 kuni 30. september 2022.

Avaldusi stipendiumi taotlemiseks saab esitada aadressil taotlused.edu.ee. Täiendava info Kristjan Jaagu välisõpingute stipendiumi taotlemise kohta leiab siit.

Välisõpingute stipendiumi taotlusi saab esitada kaks korda aastas. Lisaks kevadisele taotlusvoorule toimub üks taotlusvoor ka oktoobris. 2020. aasta kahes taotlusvoorus määrati välisõpingute stipendium kokku 44 tudengile.

Veel uudiseid samal teemal

10.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Aprillis riigieksamite sooritajatel on viimane võimalus panna end kirja koroonatestile

Kõigil aprillis riigieksamite või Cambridge'i inglise keele tasemeeksami sooritajatel on veel võimalus panna end kirja koroonatestile. Testi tegemine on võimalus saada eksamile minnes lisakindlust, et kõik toimub võimalikult turvalises keskkonnas.

Testile registreerumiseks tuleb võtta ühendust oma kooliga. Koolid peavad viimaste testida soovijate nimed edastama hiljemalt esmaspäeva, 12. aprilli hommikul kell 10.

09.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Gümnaasiumi pürgijad teevad e-sisseastumistesti

Haridus- ja Noorteameti hallatavas Eksamite Infosüsteemis viiakse 9. aprillil läbi Tallinna seitsme gümnaasiumi e-sisseastumistest. 16. aprillil toimub e- sisseastumistest aga õpilastele, kes kandideerivad Tartu viide gümnaasiumisse ning 18 kooli üle Eesti.