Sa oled siin

Asekantslerid Sikk ja Kasesalk kohtuvad Taani kolleegidega

22. november 2018 - 8:31

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantslerid Ivar Sikk ja Mikk Kasesalk viibivad täna ja homme Kopenhaagenis, et arutada oma Taani kolleegidega kahe riigi ministeeriumide vahelist koostööd ning mõlemapoolseid kogemusi ja parimaid praktikaid hariduspoliitika kujundamisel.

Asekantsler Ivar Siku sõnul on Taani hariduses viimastel aastatel toimunud reformidest palju õppida. „Taanil on pikaajaline kogemus erinevate haridus- ja teadusvaldkonna reformide läbiviimisel ja strateegiate rakendamisel. Kohtumised annavad meile loodetavasti võimaluse saada teadmisi, mis aitavad vältida Eesti uue haridus- ja teadusstrateegia 2021-2035 koostamisel taanlaste ees seisnud takistusi,“ sõnas Sikk.

Lisaks kohtumistele Taani haridusministeeriumis ning kõrgharidus- ja teadusministeeriumis külastatakse ka hariduslike erivajadustega laste Kooli Skolen ved Nordens Plads ja noortekeskust Ungdomsringen ning kohtutakse teadusfondi Danmarks Frie Forskningsfondi juhiga.

Asekantslereid saadab delegatsioon, kuhu kuuluvad ministeeriumi osakondade juhatajad ning Eesti Keele Instituudi, Eesti Noorsootöö Keskuse, Hariduse Infotehnoloogia SA, Eesti Kutsekoja ja SA Innove juhid. Visiit toimub Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi toel.

Veel uudiseid samal teemal

12.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Üliõpilaste teadustööde konkursi parimad on Rebekka Lotman ja Marek Mooste

Täna autasustati Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. 3600-eurosed peapreemiad pälvisid Rebekka Lotmani ja Marek Mooste doktoritööd.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.