Sa oled siin

Asekantslerid Sikk ja Kasesalk kohtuvad Taani kolleegidega

22. november 2018 - 8:31

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantslerid Ivar Sikk ja Mikk Kasesalk viibivad täna ja homme Kopenhaagenis, et arutada oma Taani kolleegidega kahe riigi ministeeriumide vahelist koostööd ning mõlemapoolseid kogemusi ja parimaid praktikaid hariduspoliitika kujundamisel.

Asekantsler Ivar Siku sõnul on Taani hariduses viimastel aastatel toimunud reformidest palju õppida. „Taanil on pikaajaline kogemus erinevate haridus- ja teadusvaldkonna reformide läbiviimisel ja strateegiate rakendamisel. Kohtumised annavad meile loodetavasti võimaluse saada teadmisi, mis aitavad vältida Eesti uue haridus- ja teadusstrateegia 2021-2035 koostamisel taanlaste ees seisnud takistusi,“ sõnas Sikk.

Lisaks kohtumistele Taani haridusministeeriumis ning kõrgharidus- ja teadusministeeriumis külastatakse ka hariduslike erivajadustega laste Kooli Skolen ved Nordens Plads ja noortekeskust Ungdomsringen ning kohtutakse teadusfondi Danmarks Frie Forskningsfondi juhiga.

Asekantslereid saadab delegatsioon, kuhu kuuluvad ministeeriumi osakondade juhatajad ning Eesti Keele Instituudi, Eesti Noorsootöö Keskuse, Hariduse Infotehnoloogia SA, Eesti Kutsekoja ja SA Innove juhid. Visiit toimub Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi toel.

Veel uudiseid samal teemal

19.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: kolmapäeval esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Kolmapäeval, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.