Sa oled siin

Asekantslerid Sikk ja Kasesalk kohtuvad Taani kolleegidega

22. november 2018 - 8:31

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantslerid Ivar Sikk ja Mikk Kasesalk viibivad täna ja homme Kopenhaagenis, et arutada oma Taani kolleegidega kahe riigi ministeeriumide vahelist koostööd ning mõlemapoolseid kogemusi ja parimaid praktikaid hariduspoliitika kujundamisel.

Asekantsler Ivar Siku sõnul on Taani hariduses viimastel aastatel toimunud reformidest palju õppida. „Taanil on pikaajaline kogemus erinevate haridus- ja teadusvaldkonna reformide läbiviimisel ja strateegiate rakendamisel. Kohtumised annavad meile loodetavasti võimaluse saada teadmisi, mis aitavad vältida Eesti uue haridus- ja teadusstrateegia 2021-2035 koostamisel taanlaste ees seisnud takistusi,“ sõnas Sikk.

Lisaks kohtumistele Taani haridusministeeriumis ning kõrgharidus- ja teadusministeeriumis külastatakse ka hariduslike erivajadustega laste Kooli Skolen ved Nordens Plads ja noortekeskust Ungdomsringen ning kohtutakse teadusfondi Danmarks Frie Forskningsfondi juhiga.

Asekantslereid saadab delegatsioon, kuhu kuuluvad ministeeriumi osakondade juhatajad ning Eesti Keele Instituudi, Eesti Noorsootöö Keskuse, Hariduse Infotehnoloogia SA, Eesti Kutsekoja ja SA Innove juhid. Visiit toimub Põhja- ja Baltimaade avaliku halduse mobiilsusprogrammi toel.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.