Sa oled siin

Asekantsler Reimand Pariisis: iga digiriik vajab tugevat teaduspoliitikat, teadlaskonda, kõrgkoole ja innovatsiooni

5. aprill 2019 - 10:48

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand osaleb OECD kõrgetasemelisel poliitikafoorumil Pariisis, kus keskendutakse teadus- ja tehnoloogiapoliitika strateegilisele arendamisele.

 „Valitsused peavad looma usaldusväärse ja kindla õigusruumi, mis toetab innovaatiliste info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, nagu näiteks e-valitsemine või tehisintellekt, kasvu,“ rõhutas Indrek Reimand Pariisis. Ta lisas, et selge ja lihtne info- ja kommunikatsioonitehnoogia arengut toetav õigusruum aitab viia teadust tipptasemele ning soodustab uudsete lahenduste kasutusele võtmist.

Andmeteaduse ja tehisintellekti levikule aitab kaasa nii pikaajalise vaatega teadus- ja innovatsioonipoliitika kui ka teadussaavutuste igapäevaellu rakendamise võimalused. „Sageli ei ole aga teadussaavutuste kasutuselevõtu peamiseks kitsaskohaks mitte tehnilised nüansid, vaid hoopis ühiskonna hoiakud ja vähene usaldus uute tehnoloogiate vastu. Uuenduslike ideede rakendamine peaks olema  võimalikult lihtne, mistõttu vajab iga digiriik tugevat teaduspoliitikat, teadlaskonda, kõrgkoole ja innovatsiooni,“ sõnas Reimand.

Kõrgetasemelisel kohtumisel arutati lisaks tehisintellekti teemadele ja innovatsioonipoliitikale ka valitsuste rolli teadus- ja arendustegevuse toetamisel ning otsiti võimalusi veelgi tihedamaks rahvusvaheliseks koostööks.

OECD korraldatud poliitikafoorumil osalesid kõik OECD liikmes- ja vaatlejariigid.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.