Sa oled siin

Asekantsler Reimand Pariisis: iga digiriik vajab tugevat teaduspoliitikat, teadlaskonda, kõrgkoole ja innovatsiooni

5. aprill 2019 - 10:48

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand osaleb OECD kõrgetasemelisel poliitikafoorumil Pariisis, kus keskendutakse teadus- ja tehnoloogiapoliitika strateegilisele arendamisele.

 „Valitsused peavad looma usaldusväärse ja kindla õigusruumi, mis toetab innovaatiliste info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, nagu näiteks e-valitsemine või tehisintellekt, kasvu,“ rõhutas Indrek Reimand Pariisis. Ta lisas, et selge ja lihtne info- ja kommunikatsioonitehnoogia arengut toetav õigusruum aitab viia teadust tipptasemele ning soodustab uudsete lahenduste kasutusele võtmist.

Andmeteaduse ja tehisintellekti levikule aitab kaasa nii pikaajalise vaatega teadus- ja innovatsioonipoliitika kui ka teadussaavutuste igapäevaellu rakendamise võimalused. „Sageli ei ole aga teadussaavutuste kasutuselevõtu peamiseks kitsaskohaks mitte tehnilised nüansid, vaid hoopis ühiskonna hoiakud ja vähene usaldus uute tehnoloogiate vastu. Uuenduslike ideede rakendamine peaks olema  võimalikult lihtne, mistõttu vajab iga digiriik tugevat teaduspoliitikat, teadlaskonda, kõrgkoole ja innovatsiooni,“ sõnas Reimand.

Kõrgetasemelisel kohtumisel arutati lisaks tehisintellekti teemadele ja innovatsioonipoliitikale ka valitsuste rolli teadus- ja arendustegevuse toetamisel ning otsiti võimalusi veelgi tihedamaks rahvusvaheliseks koostööks.

OECD korraldatud poliitikafoorumil osalesid kõik OECD liikmes- ja vaatlejariigid.

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.