Sa oled siin

Asekantsler Reimand Pariisis: iga digiriik vajab tugevat teaduspoliitikat, teadlaskonda, kõrgkoole ja innovatsiooni

5. aprill 2019 - 10:48

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimand osaleb OECD kõrgetasemelisel poliitikafoorumil Pariisis, kus keskendutakse teadus- ja tehnoloogiapoliitika strateegilisele arendamisele.

 „Valitsused peavad looma usaldusväärse ja kindla õigusruumi, mis toetab innovaatiliste info- ja kommunikatsioonitehnoloogiate, nagu näiteks e-valitsemine või tehisintellekt, kasvu,“ rõhutas Indrek Reimand Pariisis. Ta lisas, et selge ja lihtne info- ja kommunikatsioonitehnoogia arengut toetav õigusruum aitab viia teadust tipptasemele ning soodustab uudsete lahenduste kasutusele võtmist.

Andmeteaduse ja tehisintellekti levikule aitab kaasa nii pikaajalise vaatega teadus- ja innovatsioonipoliitika kui ka teadussaavutuste igapäevaellu rakendamise võimalused. „Sageli ei ole aga teadussaavutuste kasutuselevõtu peamiseks kitsaskohaks mitte tehnilised nüansid, vaid hoopis ühiskonna hoiakud ja vähene usaldus uute tehnoloogiate vastu. Uuenduslike ideede rakendamine peaks olema  võimalikult lihtne, mistõttu vajab iga digiriik tugevat teaduspoliitikat, teadlaskonda, kõrgkoole ja innovatsiooni,“ sõnas Reimand.

Kõrgetasemelisel kohtumisel arutati lisaks tehisintellekti teemadele ja innovatsioonipoliitikale ka valitsuste rolli teadus- ja arendustegevuse toetamisel ning otsiti võimalusi veelgi tihedamaks rahvusvaheliseks koostööks.

OECD korraldatud poliitikafoorumil osalesid kõik OECD liikmes- ja vaatlejariigid.

Veel uudiseid samal teemal

20.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Teisipäeval väljub esimene keelerong

Teisipäevast neljapäevani sõidab Tallinna–Narva–Tallinna liinil keelerong, kus kõik soovijad saavad tasuta eesti keelt õppida. Keelerong väljub 24.–26. septembril Tallinnast Narva kell 11.41 ja Narvast tagasi Tallinnasse kell 14.22. Keelerongi tegevused toimuvad spetsiaalses vaguniosas ning oodatud on kõik rongireisijad olenemata soetatud pileti klassist.

18.09.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Teet Margna ja Kristjan Jõekalda lähevad tagasi koolipinki

Eesti hinnatud telestaarid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda on võtnud vastu väljakutse panna end proovile erinevates ametites, kaks kanget lähevad tagasi koolipinki uusi oskusi omandama. Nende seiklustest valmib veebiseriaal, mis annab häid ideid, kuhu ja mida võiks õppima minna, et elus paremini toime tulla.