Sa oled siin

Aprillis riigieksamite sooritajatel on viimane võimalus panna end kirja koroonatestile

10. aprill 2021 - 8:11

Kõigil aprillis riigieksamite või Cambridge'i inglise keele tasemeeksami sooritajatel on veel võimalus panna end kirja koroonatestile. Testi tegemine on võimalus saada eksamile minnes lisakindlust, et kõik toimub võimalikult turvalises keskkonnas.

Testile registreerumiseks tuleb võtta ühendust oma kooliga. Koolid peavad viimaste testida soovijate nimed edastama hiljemalt esmaspäeva, 12. aprilli hommikul kell 10. 

Testimine ei ole kohustuslik, aga soovitame seda kõigile eksaminandidele. See on lihtne võimalus aidata kaasa sellele, et eksamitel oleks nakatumisrisk võimalikult madal. Koroonaviirusesse nakatumise näitajad on meie kõigi pingutuste tulemusel veidi paranenud, kuid haigestumine püsib endiselt väga kõrgel tasemel ning haiglates on rekordiliselt patsiente. Koroonaviiruse nakkust kandval inimesel ei pruugi olla sümptomeid, ent ta võib siiski olla teistele ohtlik.

Proov võetakse kurguloputusvedelikust, mis on testitava jaoks lihtne, kiire ja mugav. Proovide kogumine toimub koostöös koolidega paar päeva enne eksameid ning selleks ei ole vaja meditsiinikoolitusega personali. Eksaminandid, kes pole praegu ühegi kooliga seotud, saavad proove anda kindlates SYNLABi testimispunktides. Proovid saadetakse SYNLABi laborisse ja neid testitakse PCR meetodil.

Soovitame proovi andjatel vaadata enne proovi andmist videojuhendit ja laadida nutitelefoni SYNLABi rakendus testi.me veebilehelt, et proovi andmise hetkel end seal registreerida.

Tulemusi näeb nii digilugu.ee kui SYNLABi testi.me rakenduses. Positiivse proovi andjat teavitatakse tulemusest ka telefonitsi.

Kui testi tulemus on positiivne, saab eksami teha lisaeksami ajal. Neid on tänavu iga riigieksami kohta kaks. Eesti keele esimene  lisaeksam toimub 17. mail, eesti keel teise keelena esimene lisaeksam toimub 18.–19. mail. Teiste lisaeksamite ajad selguvad peagi.

Reedel toimus Tallinnas Jakob Westholmi Gümnaasiumis ka proovitestimine, et saada ülevaade protsessi kitsaskohtadest ja täiendada koolidele saadetavaid juhendeid.

Selleks, et eksamid toimuks võimalikult turvaliselt, on võetud kasutusele ka kõik tavapärased ennetusmeetmed: distantsi hoidmine, hajutamine, tuulutamine, maskide kandmine ja desinfitseerimine.


Testimisajad

  • Eesti keele riigieksamit teeb 19. aprillil üle 7100 eksaminandi ning peamiseks testimispäevaks on kavandatud 16. aprill.
  • Eesti keel teise keelena eksamit teeb ligi 2800 noort 21. aprilli ja testimine toimub 19. aprillil.
  • Cambridge’i inglise keele tasemeeksami kirjalikku osa teeb ligi 2000 noort 24. aprillil ning testimine toimub 22. aprillil.

Lisainfo

Veel uudiseid samal teemal

07.05.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Hiiglase laua taga allkirjastati AHHAA teaduskeskuse asutajate uus koostöölepe

Täna allkirjastati Teaduskeskuse AHHAA asutajate ühiste kavatsuste protokoll, millega kolm asutajat - Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu linn ja Tartu  Ülikool - avaldavad oma tahet toetada teaduskeskuse tegevust aastatel 2021-2031. Dokumendile kirjutasid alla haridus- ja teadusminister Liina Kersna, Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.

04.05.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Liina Kersna: Eesti on valmis suuremaks rolliks ja vastutuseks Euroopa teaduskoostöös

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles Euroopa Liidu raamprogrammi Euroopa Horisont konverentsi avades, et meie teaduse kõrge tase võimaldab Eestil riigina anda oma panuse nii Euroopa kui üleilmses teaduskoostöös ning Eesti võiks senisest julgemalt asuda juhtrolli konsortsiumide moodustamisel ja projektide koordineerimisel.