Sa oled siin

Analüüs: selgusid parimad asukohad viie riigigümnaasiumi rajamiseks Harjumaal

9. detsember 2015 - 14:06

Täna esitlesid Geomedia analüütikud Viimsi Huvikeskuses koolivõrgu analüüsi, kus pakuti välja parimad asukohad viie riigigümnaasiumi rajamiseks Harjumaal.

Analüüsi kohaselt on väljaspool Tallinna potentsiaali riigigümnaasiumi rajamiseks kõige enam Harjumaa kolmel keskusel: Laagril (Saue vald), Tabasalul (Harku vald) ja Jüril (Rae vald). Tallinnas võib analüüsi kohaselt luua põhimõtteliselt igasse linnaossa riigigümnaasiumi. Riigigümnaasiumide loomine on mõistlik ka Tallinnasse, kuid asukohad tuleb linnaga kokku leppida. Analüüsi koostamisel võeti aluseks gümnaasiumiastme õpilaste arv, õpiränne, liikumiskeskkond ja koolide kättesaadavus ühistranspordiga. Arvutuste tegemisel tugineti elanike arvu prognoosile ja gümnaasiumiastmes õppe jätkajate proportsioonile.

Haridus- ja Teadusministeeriumi koolivõrgu juht Kalle Küttis sõnas, et analüüsile tuginedes jätkuvadki  läbirääkimised riigigümnaasiumide loomiseks Rae, Saue ja Harku valda ning kahe riigigümnaasiumi loomiseks Tallinna linna. „Tallinna linnaosades, kuhu riigigümnaasiumi loome, peab pealinna eestvedamisel korrastama kogu munitsipaalkoolide võrgu. Riigigümnaasiumide asukohad vajavad veel täiendavaid arutelusid,“ lisas Küttis.

Kalle Küttis rõhutas, et riigigümnaasiumide loomise eesmärk on tagada kaasaegne õpikeskkond ja valikuterikas gümnaasiumiharidus igas maakonnas. „Riigigümnaasiumide loomise eeldus on kohaliku koolivõrgu korrastamine koostöös omavalitsusega. Seetõttu vabastab investeering riigigümnaasiumide loomisesse omavalitsustel ressursse, mida linnad-vallad saavad suunata tugevamasse põhiharidusse ning õpetajate motiveerivasse töötasusse,“ rõhutas Küttis.

Lisaks on juba kokku lepitud, et riigigümnaasium alustab 2018. aastal tööd ka Viimsi vallas, kus õpilaste arv suureneb ja vajadus gümnaasiumikohtade järele üha kasvab.

Riigigümnaasiumid luuakse kokkuleppel kohalike omavalitsustega. Hetkel tegutseb Eestis 9 riigigümnaasiumi. Riik toetab tõukefondide toel gümnaasiumivõrgu korrastamist järgmisel viiel aastal ca 109 miljoni euroga.

Harjumaa koolivõrgu analüüs
Analüüsi kokkuvõte

Lisainfo: www.riigigymnaasiumid.ee

Veel uudiseid samal teemal

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Liina Kersna tutvustas riigikogus doktoriõppe reformi eelnõu

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tutvustas riigikogus õppetoetuste ja õppelaenu seaduse ning kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu, millega luuakse raamistik doktoriõppe reformile. Täna toimus riigikogus eelnõu esimene lugemine.

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Peale koolivaheaega hakatakse nakatunute kiireks avastamiseks koolides läbi viima kiirtestimist

Haridus- ja Teadusministeeriumi eesmärk on hoida koolid viiruse levikut ennetavaid meetmeid kasutades võimalikult turvaliselt avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele.