Sa oled siin

Algav saatesari tutvustab eesti keelt maailmas

10. september 2004 - 0:00

“Eesti keel maailmas” on Eesti Instituudi, Haridus -  ja Teadusministeeriumi ja Eesti Televisiooni koostööna valminud dokumentaalprojekt, mille eesmärk on tutvustada vaatajale eesti kultuuri jaoks tähtsat, ent Eesti-siseselt vähetuntud teemat - laiemalt käivituvat eesti keele ja kultuuri õpetamist välismaa kõrgkoolides.
Kevadel valmis välisõppe nõukogu ning Haridus - ja Teadusministeeriumi  koostööna “Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe programmi 2005-2010” projekt.  Saade uurib, mis projektiga on tegu, mis edasi saab ja mis sellest kõigest kasu võiks olla. Üldistades on see Eesti lugu. Tõestus sellele, et Eesti riikluse mõte pole pankrotis, vaid et Eesti riik saab oma riikluse toetuseks väga palju ära teha just eesti keele ja kultuuri õpetamise kaudu maailmas.
Eesti keele õpetamine maailmas on Eesti välispoliitika osa. Kunagi oli Aleksander Kesküla nimelisel eesti mehel hull unistus Suur-Eesti riigist. Üsna laialt levib arusaam, et eesti keel on liiga väike, selle õppimisel pole mingit mõtet ning selle keele õpetamine käputäiele veidrikele ei tee meid tuntumaks. Esimene saade näitab, milline on eesti keele ülikooliõppe ajalugu, mida meil on teistelt maadelt õppida ning milliseid võimalusi avab teise maa keele ja kultuuri õppimine. Saame teada, et eesti keele ja kultuuri õpetamine välismaal on läbimõeldud ja mõtestatud programm. See on Eesti riigi ja eestlaste kultuurilise enesekehtestamise promo. Saatesarja autorid: Gerda Kordemets, Lore Listra, Andre Help, Karel Zova, Peeter Helme, režissöör Helen Valkna.

Lisainformatsioon:

Anneli Roose
eesti keele välisõppe peaekspert
7 350 225

Liina-Jaanika Seisler
7 350 155, 52 12 061