Sa oled siin

Algasid eesti keele õpetamise maailmatalgud

23. september 2019 - 11:43

Eesti keele aasta sündmuste raames korraldab Eesti Instituut 23.-29. septembrini üleilmse eesti keele õppimise nädala. Kutsume üles eesti keelt õppima-õpetama ning märkima õppimiskoht maakaardil, huvituma või osalema keelenädalal Facebookis ning jagama pilte ja videoid teemaviitega #eestikeelest.

Keelenädalal KeelEST osalemisest on antud juba teada üle maailma. Näiteks Londonis tulevad eesti keele tunnid koos kamaküpsiste töötoaga, eesti keele päev korraldatakse Bolognas ühiskontoris, Chicago Eesti Koolis on kavas tund „Värskes õhus“, Rovaniemi raamatukogus avatakse keelekohvik. Teateid eesti keele nädala sündmustest on tulnud Ukrainast, Tšehhist, Prantsusmaalt, Saksamaalt – kokku vähemalt 20 riigist.

Kuidas keelenädalal KeelEST kaasa lüüa? Eesti keelt võiv õpetada lõunapausil teise emakeelega kolleegile või naabrile, kes vajab eesti keele praktikat. Eesti keele õppimisel on abiks kohvikumenüü, reklaam või tänavasilt. 

President Kersti Kaljulaid õpetab kolm eestlastele tähtsat sõna siin.

Eesti Instituudi algatatud esimene üleilmne eesti keele nädal KeelEST kuulub eesti keele aasta sündmuste ritta. Seda toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Integratsiooni Sihtasutus.

Veel uudiseid samal teemal

12.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministeerium asub seniste hallatavate asutuste baasil ette valmistama haridus- ja noortevaldkonna ühendameti loomist

Täna, 12. novembril kogunenud Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste konsolideerimise töörühm eesotsas kantsler Mart Laidmetsaga tutvus rakendusuuringute keskuse CentARi pakutud kolme soovitusliku stsenaariumiga ministeeriumi haldusala asutuste ümberkorraldamiseks. Juhtrühm nõustus CentARi analüütikute eelistatud variandiga, mille kohaselt võiksid tulevikus tegutseda noorte ja hariduse valdkonna asutused koos.

08.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Kõrghariduse diplomite tunnustamine Balti ja Beneluxi riikide vahel muutub lihtsamaks

Täna, 8. novembril allkirjastati Brüsselis Baltimaade ja Beneluxi riikide vahel kavatsuste deklaratsioon kõrghariduse kvalifikatsioonide vastastikuseks automaatseks tunnustamiseks. Tulevikus lihtsustab see oluliselt Belgias, Hollandis või Luksemburgis omandatud kõrgharidusega inimestel edasiõppimist või tööle asumist Eestis ning vastupidi.