Sa oled siin

Algasid eesti keele õpetamise maailmatalgud

23. september 2019 - 11:43

Eesti keele aasta sündmuste raames korraldab Eesti Instituut 23.-29. septembrini üleilmse eesti keele õppimise nädala. Kutsume üles eesti keelt õppima-õpetama ning märkima õppimiskoht maakaardil, huvituma või osalema keelenädalal Facebookis ning jagama pilte ja videoid teemaviitega #eestikeelest.

Keelenädalal KeelEST osalemisest on antud juba teada üle maailma. Näiteks Londonis tulevad eesti keele tunnid koos kamaküpsiste töötoaga, eesti keele päev korraldatakse Bolognas ühiskontoris, Chicago Eesti Koolis on kavas tund „Värskes õhus“, Rovaniemi raamatukogus avatakse keelekohvik. Teateid eesti keele nädala sündmustest on tulnud Ukrainast, Tšehhist, Prantsusmaalt, Saksamaalt – kokku vähemalt 20 riigist.

Kuidas keelenädalal KeelEST kaasa lüüa? Eesti keelt võiv õpetada lõunapausil teise emakeelega kolleegile või naabrile, kes vajab eesti keele praktikat. Eesti keele õppimisel on abiks kohvikumenüü, reklaam või tänavasilt. 

President Kersti Kaljulaid õpetab kolm eestlastele tähtsat sõna siin.

Eesti Instituudi algatatud esimene üleilmne eesti keele nädal KeelEST kuulub eesti keele aasta sündmuste ritta. Seda toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Integratsiooni Sihtasutus.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.