Sa oled siin

Algasid eesti keele õpetamise maailmatalgud

23. september 2019 - 11:43

Eesti keele aasta sündmuste raames korraldab Eesti Instituut 23.-29. septembrini üleilmse eesti keele õppimise nädala. Kutsume üles eesti keelt õppima-õpetama ning märkima õppimiskoht maakaardil, huvituma või osalema keelenädalal Facebookis ning jagama pilte ja videoid teemaviitega #eestikeelest.

Keelenädalal KeelEST osalemisest on antud juba teada üle maailma. Näiteks Londonis tulevad eesti keele tunnid koos kamaküpsiste töötoaga, eesti keele päev korraldatakse Bolognas ühiskontoris, Chicago Eesti Koolis on kavas tund „Värskes õhus“, Rovaniemi raamatukogus avatakse keelekohvik. Teateid eesti keele nädala sündmustest on tulnud Ukrainast, Tšehhist, Prantsusmaalt, Saksamaalt – kokku vähemalt 20 riigist.

Kuidas keelenädalal KeelEST kaasa lüüa? Eesti keelt võiv õpetada lõunapausil teise emakeelega kolleegile või naabrile, kes vajab eesti keele praktikat. Eesti keele õppimisel on abiks kohvikumenüü, reklaam või tänavasilt. 

President Kersti Kaljulaid õpetab kolm eestlastele tähtsat sõna siin.

Eesti Instituudi algatatud esimene üleilmne eesti keele nädal KeelEST kuulub eesti keele aasta sündmuste ritta. Seda toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Integratsiooni Sihtasutus.

Veel uudiseid samal teemal

20.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps osales Brüsselis haridusministrite nõukogus ning kohtus eesti tõlkide ja õpetajatega

Minister Mailis Reps osales täna Brüsselis haridusministrite nõukogus ning kohtus eesti tõlkide, tõlkijate ja õpetajatega. Samuti arutas minister Reps Euroopa Komisjoni tööhõive voliniku Nicolas Schmitiga oskuste kaasajastamisega seonduvat.

14.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 8. nädala eelinfo