Sa oled siin

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

21. september 2020 - 13:43

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27. septembrini nii Eestis kui välismaal osalema keelenädala tegevustes, õppima ja õpetama eesti keelt, tutvustama eesti toidukultuuri koolis, tööl ja kodus, ning õppima eesti keelt ka iseseisvalt.

Keelenädalal KeelEST jagab lõunasöögi ideid virtuaalses keele-kokakoolis Nami-Nami toidublogi, soovitusi annavad Tallinnas toimuva Bocuse d´Or võistluse gurmeekokad. Pärastlõunal on võimalus vabatahtliku õpetajaga eesti keeles vestelda ning selle kõrvale nautida kuuma jooki keelekastmeks kohvikutes Maiasmokk, Komeet, Werner ja Gustav. Tallinnas kutsub Multilingua kaasa lööma keele-orienteerumismängus. Kirsiks tordil on Keelegurmee – luuleõhtu Doris Karevaga Gloria restoranis kolmapäeval, 23. septembril.

Mitmes välisriigis algatavad ülikoolid, eesti kogukonnad, koolid, lasteaiad ja seltsid  keelenädala KeelEST sündmusi, kokku vähemalt 20 riigis. Muuhulgas kuvatakse Toronto kesklinnas Tartu College’i akendele eesti keele postkaardid, Stockholmi Eesti Koolis vahetatakse vahvaid retsepte, Ungaris toimub õpituba “Vaata kööki!”, Riias meisterdavad lapsed toiduteemalise keeleõppe piltsõnastiku, Mikkeli Eesti Keskus korraldab Soomes kamakohviku jms. Toimuvad ühiskokkamised ja toiduteemalised keeletunnid. Veebilehel keelest.ee on avatud maailmakaart, kuhu saab iga õppija märkida, mis riigis ta eesti keelt õpib.

“Tänapäeval ei piirdu keeleõpe koolipingis omandatud teadmistega, vaid tuleb osata näha võimalusi keeleõppeks ka igapäeva tegevustes,” ütles Eesti Instituudi tegevjuht Katrin Maiste. Eesti keele nädala üheks eesmärgiks on tutvustada ka keeleõppe virtuaalkeskkondi ja teisi võimalusi, kuidas eesti keelt iseseisvalt või väiksemas grupis õppida, arvestades praeguse aja piiranguid.

Üleilmse eesti keele nädala KeelEST korraldamist toetavad Haridus- ja Teadusministeerium, Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus ja Välisministeerium.

Veel uudiseid samal teemal

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisitoetus andis pea 130 000 lapsele ja noorele võimaluse osaleda huvitegevustes

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas erakorraliselt kriisitoetusmeetmena erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele üle 5,7 miljoni euro. Tänu sellele said arendavatest võimalustest osa 128 325 last ja noort.

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.